Episodes
Якими були 10 найбільших катастроф 2021 року в Україні? Що стало їх причинами та до яких наслідків вони призвели? Результати їх розслідувань та як недопустити подібні трагедії у майбутньому?
Published 11/09/22
Published 11/09/22
Чому у будинку на Мандриківській вулиці у Дніпрі стався вибух газу 13 жовтня 2007 року? Хто з мешканців помітив запах газу та як вони намагалися уникнути трагедії? Чому газова служба проявила бездіяльність та не реагувала на повідомлення мешканців? Паніка після вибуху та робота рятувальників. Кого визнали винними та чи отримали вони покарання? І що в цій історії досі залишається невідомим?
Published 10/14/22
Техногенні катастрофи, на жаль, не є чимось незвичайним в Україні. Не винятком став випадок витіку аміаку в Горлівці на заводі «Стірол». Що стало причиною катастрофою? Чи дотримувались техніки безпеки на підприємстві? Хто отримав покарання? Та що потрібно робити під час викиду аміаку?
Published 09/30/22
У січні 2021 року, в Харкові, сталася масштабна пожежа в будинку для літніх людей «Золотий час». Пожежа забрала життя 15 жителів пансіонату. Але хто винен у трагедії? Чому на вікнах будинку стояли грати, а до пожежі ніхто не реагував на скарги про побиття літніх людей? І чи можна було запобігти трагедії? Якщо вам подобається цей подкаст, можете підтримати його у голосуванні аудіо премії «Слушно»: https://megogo.net/ua/megogo_audio_awards?category=journalists_investigation
Published 09/23/22
У 2010 році в Україні з’явилась програма збирання та перезатарювання непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на територіях більшості регіонів. Проте причиною для знищення хімікатів стала не ініціатива влади, а катастрофа, про яку ми і розповімо в новому епізоді. 17 жовтня 2009 року поблизу Джанкоя у Криму згоріло близько 160 тонн отрутохімікатів, що спричинило загрозу для навколишнього середовища.
Published 09/16/22
4 грудня 2019 року сталась пожежа у Одеському коледжі економіки права та готельно ресторанного бізнесу, яка забрала із собою життя студентів та працівників. Потрапивши у вогняну пастку, вони кричали про допомогу і вистрибували з вікон Рятувальна операція тривала понад 40 хвилин, ліквідація вогню близько 7 годин і розбір завалів 3 дні. На що пожежники втрачали дорогоцінний час? Що стало причиною займання? Чи були дотримані норми пожежної безпеки?  І хто отримав покарання?
Published 09/09/22
За 4 км від Львова, у селі Великі Грибовичі, 1960 року з'явився полігон твердих побутових відходів, куди вивозили сміття зі Львова та районних центрів області. Тоді ніхто не міг подумати, що через пів століття, 28 травня 2016 року, на сміттєзвалищі площею 38 га трапиться пожежа. Погасити її вдалося лише 30 травня. Однак після цього на звалищі стався зсув і під завалами сміття опинилися четверо людей.
Published 09/02/22
Масштабна аварія на Вуглегірській ТЕЦ у Світлодарську на Донеччині трапилась ще в довоєнні роки – 29–30 березня 2013 року. Подія так і не отримала широкого висвітлення в ЗМІ, хоча і призвела до знищення чотирьох енергоблоків та отримала статус катастрофи національного масштабу. Тепер ми розповідаємо деталі аварії. Чому всі вважали, що шансів загасити пожежу майже немає? Які насправді були причини та наслідки займання?
Published 08/18/22
Святкування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу Військово-Повітряних сил України під Львовом у 2002 році стало останнім авіашоу за часів незалежної України. Фотографії з місця подій, зроблені фотокореспондентом Євгеном Кравсом львівського видання «Експрес» стали пам'яттю про пережитий біль загиблих та травмованих глядачів. Історією своєї трагедії та подробицями судового розслідування поділилось подружжя Іван та Михайлина Куц, які очолюють Громадську організацію «Скнилівська трагедія». Що ж...
Published 08/12/22
Парникові гази, виверження вулканів, глобальне потепління неминуче впливають на зміну клімату України. Які заходи впроваджуються для того аби українці могли пережити екстремальну спеку? Та які три сценарії зміни погодних умов нас очікують?
Published 08/05/22
18 жовтня 2017 року, центр Харкова. Камери спостереження, відео з яких, згодом розлетиться усією країною, показують звичний міський ритм. На тротуарах неквапливі пішоходи: хтось іде додому, адже на годиннику майже дев'ята вечора, хтось можливо ще у справах; широкими проспектами рухаються автомобілі. За мить, а точніше зі швидкістю 100 км за годину, міська рутина перетвориться катастрофу: два позашляховики Volkswagen та Lexus врізаються на перехресті, останній вилітає на тротуар та буквально...
Published 02/04/22
2 липня 1996 року, старий радянський трамвай слідує своїм звичним маршрутом у невеликому місті Кам'янське. Він часто ламався, однак зважати на це складно, коли потрібно щодня возити людей, ба більше водіїв за такі нарікання могли позбавити премії. Тож, того дня, як і завжди у годину пік вагон був переповнений пасажирами. Для 34 людей цей маршрут став останнім. 
Published 01/19/22
Літом 2016 року в Ізмаїлі трапився масовий спалах вірусної кишкової інфекції. За медичною допомогою тоді звернулися 769 людей, а в місті оголосили надзвичайну ситуацію. То що ж стало причиною масового отруєння та якими були його наслідки?  
Published 12/30/21
Найбільша комунальна катастрофа в Україні. Чому сталась аварія тепломережі, яка залишила у холоді 115 тисяч мешканців міста? Як люди рятувались від холоду та чим допомагала держава? Чи вдалося повністю ліквідувати проблему та чи повторювалась вона надалі?
Published 12/18/21
Що спричинило найбільшу повінь за останні шістдесят років в Західній Україні? Як проходили рятувальні роботи? Затоплені домівки, люди на дахах, 136 населених пунктів без електроенергії та інші наслідки катастрофи.
Published 12/11/21
Що стало причиною трагедії на переїзді через залізничні колії під Марганцем? Чому водій автобусу не загальмував перед потягом? Які версії слідства? Та чи вдається уникнути подібних аварцій зараз?
Published 12/02/21
Що робити, коли в твою будівлю залітає снаряд? Це довелось дізнатись багатьом мешканцям поблизу Ічні Чернігівської області. Внаслідок пожежі на складах з боєприпасами наколишні населенні пункти опинились під великою загрозою. Що стало причиною трагедії? Диверсія чи недбалість? Та чи знайшли шлях для уникнення таких катастроф у майбутньому?
Published 11/19/21
Що спричинило масштабну техногенну катастрофу на нафтобазі під Васильковом? Теракт, недбалість, та інші версії розслідування. Проблеми при гасінні пожежі та чому вона тривала вісім днів? Дощі з мазутом, забруднена вода у колодязях, втрачені врожаї, загиблі тварини та інші замовчені наслідки для мешканців навколишніх сіл.
Published 11/14/21
Чому у селі Ожидів 15-ть цистерн з жовтим фосфором зійшли з колії та хто у цьому винен? Чим небезпечний фосфор? Чи справді це друга катастрофа після Чорнобиля? Які байки вигадували місцеві мешканці? Та як інформація може мати гірші наслідки, ніж сама катастрофа. 
Published 11/06/21
Трагічне завершення відпочинку в одеському дитячому таборі. Через що пожежу було неможливо зупинити? Хід розслідування, версії слідства та чому досі немає вироку?
Published 10/21/21
Документальний подкаст присвячений катастрофам, що сколихнули всю країну. Їх причини, наслідки та жертви. Чи можна було б відвернути лихо? Як використати трагічний досвід на майбутнє? Деталі розслідувань, що тривають роками.
Published 10/20/21