Episodes
Příběh dokumentaristy Petra Jančárka je z kategorie nejinspirativnějších. Vyučený panelář, po zákazu studií posléze scenárista, režisér a kameraman v jednom a zároveň pedagog a člen správní rady humanitární organizace Člověk v tísni, jejím je spoluzakladatelem. Muž, kterého Václav Havel požádal o zdokumentování svých posledních let. Jak mu to totálně změnilo život?
Published 04/16/24
Jak a v čem vznikají stereotypy? Jak s nimi pracovat v práci? Jak si na ně dát pozor v běžné, životě a proč jsou vlastně špatně? Alexandra Hubáčková dnes pomáhá leaderům velkých firem v jejich podnikání, přeložila také jednu z nejuznávanějších knih o identitě a rituálech indiánů a začala tím douhá a zajímavá cesta, kde si uvědomila úskalí zrádnost  stereotypů.
Published 04/02/24
V osobním rozhovoru s Tondou Parmou z Magnoli se zpěvák, hudebník a herec Vojtěch Dyk svěří, jak důstojně a překrásně probíhalo loučení s odcházejícím tatínkem a proč se podle něj nemůžeme bát o smrti mluvit. Jak svou esenci štěstí momentálně vnímá a proč má nejraději ze všeho ticho? Jak se dívá na současné světové dění z hlediska celého universa a proč si myslí, že my lidé jsme příliš malí na to konat zlo?
Published 03/19/24
„Ti, co konají zlo chtějí, aby nás rozložili. Rozhodl jsem se, že hrát budeme a lidé to přijali, byli jsme neobvykle propojeni“, popisuje detaily ze zákulisí koncertu, kterému předcházela tragédie na Filozofické fakultě v Praze.  Jeho celoživotní dráha je mimořádně pestrá – renomovaný umělec, který se vždy téměř po desetiletích dokázal vrátit úspěšně na scénu. Celé další desetiletí prožil také jako aktivní politik na několika úrovních. Dokonce odmoderoval 500 dílů televizního pořadu Krásné...
Published 03/05/24
Když tvoří, využívá vulgarismy, ale sama sprosté lidi moc netoleruje. Také se již zdráhá vyjadřovat k feminismu, který nevidí jako boj, ale cestu k rovnosti. Jaký je záchranný plán nejprovokativnější punkové písničkářky u nás a proč podle ní „lajky chčijou“?   „To pak vypípáte viď?“, ptá se provokatérka Nikola Mucha v novém podcastu Magnoli Universe. Uvolněný a osobní rozhovor o paradoxech vulgarismu, feminismu, ale i nejasné budoucnosti ženy, která v sobě mísí špinavý punk a písničkářství...
Published 02/20/24
Přemýšleli jste o tom, že byste začali dělat něco úplně jiného? Co kdybyste se jako povolání věnovali svém koníčku? Petr Beránek je vzděláním inženýr - technik a dlouhá léta to bylo jeho povolání. Před časem se ale rozhodl, že úplně změní nejen práci, ale i celé fungování svého života. Začíná se věnovat józe, Kundalini józe, chce být lektorem, průvodcem, koučem a věnovat se tomu co ho v životě více naplňuje.
Published 02/07/24
Jak se dožít 150 let? O tom jsme se bavili s velice úspěšným manažerem a investorem, který velkou část své pozornosti věnuje našim i zahraničním společnostem i start-upům právě ze světa medicíny. Velice inspirativní muž Michal Pohludka vedle těchto aktivit působí také na Karlově univerzitě, kde pomáhá nejinovativnějším a potenciálně nejpřínosnějším vědeckým projektům vstupovat do praxe.
Published 01/29/24
Většina z nás má pocit, že hra a hraní si jako takové je pouze pro děti. Může být velice inspirativní zjistit a uvědomit si, co všechno hra a gamifikace přináší a jak je nesmírně důležitá v průběhu celého našeho života. Bavili jsme se o tom s Jiřím Bredou, koučem, lektorem, který pomáhá firmám i lidem procházet transformacemi i zásadními změnami.
Published 01/23/24
Vysoké školy mají kolem sebe poměrně zvláštní auru. Pro někoho je to synonymum vzdělání a odbornosti, pro někoho je to spousta teorie, která je v běžném životě prakticky nepoužitelná. - Jak to vlastně v současné době s vysokými školami vypadá? - Jak se vysoké školy mění a jak fungují v zahraničí? - Jak je to z pohledu pedagoga, partnera, nebo i studenta? - Má smysl aby firmy podporovaly, nebo něco očekávaly od studentů na vysoké školy? - Jací jsou vlastně dnešní studenti a jak vnímají...
Published 01/16/24
Slavná filmová režisérka a scénáristka Agnieszka Holland bere dech svou osobní odvahou a burcujícím uměleckým dílem miliónům diváků po celém světě. V Praze se chystá natáčet nový film o Franzi Kafkovi. Proč se obává světové války a jakou naději dává nastupujícím generacím?
Published 01/09/24
Přinášíme vám jeden z nejpozitivnějších rozhovorů roku 2024. Daniel Stach je přesně tím, koho současná Česká republika potřebuje. Bezbřehý optimismus, absolutní profesionalita, odvaha se neustále ptát, zvídat a učit se. Je pozitivním symbolem (nejen) svojí generace. Jaké je to mít v pětatřiceti vlastní planetku, potkávat největší mozky světa a popularizovat vědu široké veřejnosti?
Published 01/04/24
Houslový virtuos Jaroslav Svěcený je vášnivým popularizátorem vážné hudby. Vystoupil na většině předních světových scén, natočil desítky alb a také je sám organizátorem. Prožil i velice těžké osobní období. Věděli jste ale, že je rovněž vyhledávaným soudním znalcem v oboru strunných nástrojů?
Published 12/12/23
Pěstujete něco? Bylinky na lince, nebo máte zahradu plnou zeleniny? Magda Prunerová je majitelka uznávané vzdělávací společnosti, konzultantka, trenérka, koučka, ale velice intenzivně se věnuje i na první pohled zcela odlišným oblastem a tématům, jako jsou aromaterapie, městské zahrady nebo akvaponie. Působí na vysoké škole, řeší projekty po celém světě a ještě zvládá dvě děti.  Je něco, co tato témata spojuje? Vlastně ano! Velice těžko uchopitelné téma udržitelnosti, které se Magda pokouší...
Published 12/05/23
Jedna z nejrespektovanějších umělkyň u nás, Beata Hlavenková, dostává prestižní ceny za svou skladatelskou tvorbu, hru na klavír a zpěv. Jak dokázala vystoupit z mnohaletého partnerského vztahu a zůstat s dětmi sama bez sebelítosti? V novém rozhovoru série Magnoli Universe se také rozpovídá o paradoxech označení „alternativní umělkyně“, zážitcích ze studií ve Spojených státech, hraní s nejlepšími jazzmany, i velkých životních kopancích. Proč je podle ní právě sebelítost ta největší blbost?
Published 11/28/23
Terezie Kovalová je talentovaná umělkyně, která dokáže veřejně sdílet svoje emoce i bolesti, přesto pro ni small talk zůstává utrpením. Sama sebe označuje za divného pavouka, který právě možná přichází o životní úspory. Najít cestu od bolesti jí pomohla až pravidelná terapie. Co všechno nyní Terezie ve svém životě prožívá?
Published 11/21/23
Robert Jíša je český hudební skladatel, který studoval na bostonské Berklee College of Music. Složil řadu alb, hudbu pro desítky filmů a je držitelem více než stovky hudebních ocenění. Jeho Pět Tibeťanů s použitím jednoho jediného tónu atakovalo statisícové prodeje. Probrali jsme spolu 3D hudbu, úspěchy ze zahraničí i nástup umělé inteligence v hudební tvorbě. Robert nám také prozradil, co stojí za jeho spontánní cestou do Ameriky a dotkli jsme se i tématu rodiny. Na závěr se nám svěřil, proč...
Published 11/14/23
Víte, co s vámi hudba dělá a dělat může? Čím je přínosná a co může být naopak škodlivé? A jak ji začít vytvářettřeba hned, bez velké přípravy a let zkoušení? Bavili jsme se o tom s Veronikou Boulterovou, muzikoterapeutkou a hudebnicí. Jak je to se škodlivými i prospěšnými frekvencemi a laděním? Jaký rytmus nám dělá dobře a jaký špatně? Jak hudbu vytvářet a jak ji vlastně poslouchat?
Published 11/06/23
Co Vám v životě i práci bere energii? Co Vám, zcela naopak, energii a chuť do života dává, co Vás nabíjí a dělá Vám dobře? S koučkou a šéfkou Mezinárodní koučovací federace u nás, Martinou Novotnou, jsme se bavili o tom, jak pracovat s energií a svým časem? Je možné nebýt večer unavení? Jak přetrpět, co nás nebaví a jak se více těšit? Jak udělat dlouhodobou změnu? Dá se to realizovat třeba ve školství? 
Published 11/01/23
Lejla Abbasová se nám svěřila, jak vnímá nezisk a pomoc světu. Jak vlastně pomoc funguje a co to ve skutečnosti je? Co z ní můžeme mít? Jaká byla její cesta, jak se měnil její pohled na nezisk a jak samotná pomoc pomáhá jejím dětem. 
Published 10/09/23
Známá moderátorka Tereza Pergnerová má za sebou velice klikatou cestu. Zajímalo nás, jak vlastně sama sebe vnímá, jak se má ráda a co pro sebe dělá? Díky tomu jsme se dostali i k tématům řady žen, jako je stárnutí, vyrovnávání se s minulými chybami, ale i s tím pozitivním z minulosti. Přinášíme velice osobní rozhovor s ženou, která toho hodně prožila a také zjistila. 
Published 10/02/23
Tomáš Klus je jeden z nejoblíběnějších současných písničkářů. Také je skladatelem, hercem a býval i moderním pětibojařem. Možná ale nevíte, jak se vlastně dívá na svět a proč si tak moc rád hraje. Jakými životními zkouškami si prošel a co si z nich vzal? Jak se mu přerovnaly hodnoty a v co dnes věří a co se snaží naplňovat? Jaká je vlastně jeho superpower?
Published 09/18/23
Známý český herec, režisér, scénárista a hudebník Jan Budař se nám svěřil, proč je takový snílek, ale i jaké praktické návaznosti to v jeho životě má a proč je vlastně úspěšný? Probrali jsme i, proč má takový záběr a nebojí se jít do úplně nových oblastí? Jací jsou v podstatě herci a proč je dobré zkusit si i jinou roli? Jak dotahovat věci a být praktický? A museli jsme si upravit i definici snílka.
Published 09/13/23
Aňa Geislerová je velice známá a i v zahraničí úspěšná filmová herečka, která hrála v desítkách filmů, seriálů a inscenací, obdržela řadu ocenění, včetně 5 Českých lvů. Jak se vlastně žije herečce? Co to všechno obnáší? Co je podstatou herectví? Proč a jak se chce stále zlepšovat Proč se jí plní sny? Jaká je její superpower?
Published 09/06/23