Episodes
Päike ja prillid ei võrdu alati päikeseprillid 😎 Suvel on palju, mida vaadata, nii, et kuidas oma silmi hoida? ⛱️ Räägime suvisest silmahooldusest - kõikidest nendest liivateradest, kontaktläätsedest, päikeseprillidest ja muust. 👀Stuudios meie oma silmaarst (et mitte öelda oftalmoloog), ☀️Dr. Maria Tšistjakov☀️ Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 05/11/24
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 05/04/24
Published 05/04/24
Julgeme panna panused selle peale, et jämesool on üks viimastest asjadest, millele Sa oma igapäevaelu elades mõtled 👀 Halb uudis on see, et üha rohkem inimesi on aga sunnitud sellele mõtlema, sest jämesoolevähki haigestumine on Eestis tõusuteel👆 🙍Miks? Kuidas seda haigust diagnoositakse? Kes on riskigrupis? Kas ja millised elustiilivalikud aitavad seda ennetada? Sellest kõigest räägime üldkirurgi, 🔸Dr. Indrek Seirega🔸 Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 04/28/24
Insult ei ilmuta end enamasti nii dramaatiliselt kui kuskil filmis näha - et keegi haarab sügava oigega rinnust kinni ja langeb maha. Misjärel leidub ümbritsevate seas keegi arst, kes kiirelt tegutsema asub 👨‍⚕️🚑 Tihtipeale raskete tagajärgedega seisund annab endast märku aga teatud tunnuste järgi, mida tasub igaühel meist teada ⛳⛳ 👉Sellest ja veel enamast räägib meile neuroloog, 🔸Dr. Triin Helin Unt🔸 Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 04/20/24
On Sul juhtunud, et vastad läbi une telefonile ning hommikul vaatab kõnelogi üllatusega vastu, sest mingist kõnest Sa küll midagi ei mäleta?🙄 👉Nõksa pöörasem on aga see olukord, kus Sa pole päris ärkvel ega ka sügaval unes, aga võid eneselegi teadmata päris edukalt teha erinevaid igapäevaseid toimetusi ilma, et ise väga aru annaksid?😵‍💫😵‍💫 Sellist gruppi unehäireid tuntakse 🔹parasomniatena🔹. Ja nendest pühapäeval (täiesti ärkvel olekus) juttu hakkamegi tegema. Stuudios somnoloog, ⭕Dr. Katrin...
Published 04/13/24
Lisaks igapäevasele liiklusele on turvaline sõit oluline ka ... suguelu elades Vahel siiski läheb nii, et meiega on kaasa tulnud midagi, mida kaasa pakkida küll ei palunud. Vot nii siis. Räägime suguhaigustest dermatoveneroloogi, Dr. Oliver Tauliga Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 04/06/24
Oh, mis ilus kevad Räägime õietolmuallergiast ehk pollinoosist, mille hooaeg algab enamasti ... märtsis! Sümptomitest, allergiatestidest ning kõigest muust teemakohasest räägime allergoloog-immunoloogi, Dr. Tiia-Linda Okasega Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 03/30/24
Eeee ... Kas Sa ka kuuled, et midagi piniseb? Või on need hääled mu peas? Jah, teinekord ongi need hääled Su peas. Tinnitus on heli, mida kuuldakse aeg-ajalt või pidevalt kõrvades või peas ilma ühegi välise helistiimulita. See heli võib olla kas madala, keskmise või kõrge helisagedusega üksikheli (vilin, kohin, undamine jt) või erinevate helide kogum Sellest ebamugavast nähtusest räägib meile audioloog, Dr. Maret Gardner. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 03/23/24
🪥Kui lapse hambapesu meenutab võitlust krokodilliga, kes oma lõuad hambaharja nähes kramplikult kinni laksatab ja enam millimeetritki lõdvemaks ei lase, siis meil on midagi Sulle. 🦷Laste suuhügieenist - millal ja kuidas alustada, millist harja valida, fluoriidiga pasta või ilma - sellest ja kõigest muust räägib hambahaldjas Kadri Soo. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 03/16/24
A _ _ E Nimeta üks haigus, mis algab Su nahalt ja lõpetab Su peas, sest Sul on selline tunne, et kõik vaatavad ainult... Su põletikulist nahka Akne. Ei, see ei ole vaid teismelised ja vinnitapja Oxy. See võib olla midagi, mis saadab Sind aaaaaaaaastaid. True story. Igatahes, pigistama teemast kõik välja - põhjustest kreemideni Stuudios nahahaiguste dermatoveneroloogia arst-resident ja aknekliinik.ee asutaja Henri Maalmann. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 03/09/24
Seljavalu on nagu see tüütu eks, kes pidevalt kuskil taustal virvendab ning ei lase oma olemasolu unustada Kuidas siis ikkagi on? Üks kord seljavalu, kogu aeg seljavalu? Ja miks pagana pärast ta siis ikkagi valutab ja millega seda leevendada? Stuudios perearst, Dr. Tommi Ründal. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 03/02/24
Miks on nii, et kõige vastikumatele nähtustele on antud kõige peenemad nimed? Valulikud päevad ehk -düsmenorröa- tähendab elukvaliteeti häirivat menstruatsiooni; peamiseks kaebuseks on tavaliselt tugev valu, mis takistab tavapärast eluolu, kuid võib esineda ka teisi kaebusi -iiveldus, kõhutegevuse probleemid, meeleolu kõikumine. Valusa teema aitab pulkadeks lahti võtta naistearst, Dr. Karina Luik Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 02/24/24
Erektsioonihäiretest raäkimine sumbub tihti magamistoa suletud uste taha Ometi on see olemuselt sama tavapärane ja levinud probleem nagu paljud teised. Näiteks esineb erektsioonihäireid üle 40-aastaste meeste seas tervelt 40-70 protsendil (!!). Lükkame valehäbi eest ära ning teeme meestearsti, Dr. Sven Tennisbergiga, teemas 360-kraadise jalutuskäigu. NB: toetav paarisuhe on mure lahendamisel väga olulise tähtsusega. Nii, et väärt kuulamine ka taustajõududele Hosted on Acast. See...
Published 02/17/24
Nahahaigused500, palun Tegemist on kroonilise, ägenemistega kulgeva, põletikulise, mittenakkusliku, sügeleva nahahaigusega. Mis on atoopiline dermatiit? Teeme temaga tutvust - miks, millal, kuidas? Tüütust haigusest räägib naha-ja suguhaiguste arst Ingel Soop. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 02/10/24
Nimeta midagi, mis on veel tüütum kui nohu ?! Vastus: KROONILINE NOHU Krooniliseks nohuks võib nimetada sellist nohu, mis ei lähe ise üle ning kestab üle mitme nädala, vahel isegi üle mitme kuu. Miks? Mida teha? Nõuandeid ja lootust jagab Dr. Oliver Laidroo Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 02/03/24
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 01/27/24
Aneemia ehk kehvveresus on maailmas kõige levinum verehaigus. Selle ära tundmine on aga keeruline. Küll aga on laste puhul aneemia õigeaegne avastamine vajalik, sest madal hemoglobiin pärsib lastel nii füüsilist kui vaimset arengut. Aga mida, kuidas, millal? Sellest ja natuke rohkemast räägib laste hematoonkoloog, Dr Maarja Karu Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 01/21/24
Mõned päevad tahaks lihtsalt garantiisse saata. Kõik, mis tuksi saab minna, sinna läheb ja enamasti veel suure kaarega 🌈 Teed võikut, lõikad sõrme. Jooksed bussile, paned maja ees käna. Arvad, et oled lõpuks turvalisse rahu oaasi jõudnud ja teed tassikese teed. Miks keegi ei öelnud, et keev vesi nii kuum on? Ja nii edasi ja edasi 🤦 Ühesõnaga, räägime kodusest esmaabist - sinu lõikehaavaga sõrmest ja ära väänatud jalast🦚 Stuudios meie oma üks ja ainus 🚑pere-ja kiirabiarst, Maris Tustit🚑. ...
Published 01/13/24
Lubadused antud✅ Isegi paberile kirjutatud. Võib-olla ka paari lähedasemaga läbi arutatud. Aaaga et... millest siis nüüd ikkagi pihta hakata?🙄 Perearsti, Dr. Kristi Särgava, kabinetti jõuab teinekordki inimesi, kes on otsustanud, et vot nüüd tuleb midagi kardinaalselt muuta. Võtsime läbi levinumad lubaduste kategooriad ning küsisime temalt kuidas ja millega alustada🔘 Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 01/06/24
Teadupärast tuleks need asjad, mis häirivad, jätta vanasse aastasse. Kui prillid ja läätsed on ühtedeks neist, siis meil on midagi tapselt Sulle! Räägime silmade laseroperatsioonidest. Mis vanuses, kellele? Mis on riskid, millised on vastunäidustused? Mis vahet on PRK, Lasik ja Smile meetodil? Kutsusime külla Silmalaser silmaarsti, Dr. Inger Viiknavo , kes teab sellest köike ja siis veel natuke rohkem. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 12/30/23
Kas Sa ka vahel elad ohtlikult ja kompad piire, et äkki seekord mahub pidulaua taga kõhtu ikka natuke veeeeeeeeeel? Sest tahaks KÕIKE ja siis nipet-näpet veel veidi?🧀🍖🥨🍲🥗🦪🦞🍧🍡🥧🍩🍬🥂 Ja siis see ülejäänud aeg, kui kõhus kõrvetab mõtled, et kes pagana pärast sundis Sind nii palju sööma 😵‍💫 🎄Räägime jõululaua klassikast ehk maovalust ja refluksist. Stuudios gastroenteroloog, 🍬Dr. Kadri Remmel🍬. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 12/23/23
Särisev praad ahjupannil aurav glögi praksuva kamina ees taamal vabisemas hubane küünlaleekTõeline jõuluidüll, mis? Või siis neli erinevat, aga üsna tavalist varianti, kuidas põletada saada. Mis levelil Sinu põletuste esmaabi on? Tead, mida, kuidas, millal teha? Mis vahendeid kasutada? Me päris hästi ei teadnud. Seepärast kutsusime külla TÜ Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhi, Dr Sander Poksi, et see asi endale selge(ma)ks teha. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more...
Published 12/16/23
Ho-ho-ho, meie meditsiinilise advendikalendri teine aknake avaneb juba pühapäeval! Jõulueelne piparkoogi-ja maiustustemeri on tore küll, ent võib pere kõige pisematel kakamise mōneks ajaks pausile panna. Mis hetkest algab kõhukinnisus? Mis on kaka värvusest olulisem indikaator? Kuidas mõjutavad kõhu läbikäimist lapse emotsioonid? Kas ainult ploomist ja mustikast piisab või tuleks mingi hetk ikkagi arstile pöörduda ning leida sobiv ravi? Kõigest sellest ja siis natuke rohkemast räägib laste...
Published 12/09/23
Millest oleks piparkookide ja mandariinide vahele veelgi paslikum rääkida kui gastroenteriidist ehk oksendamistõvest mille tippaeg on enamasti novembrist aprillini. Tegime Su jaoks põhjaliku konspekti ja räägime selle kergelt nakkava haiguse põhjustest, ennetusest, oksendamisest, palavikust, käte- ja pindadepesust, kodustest praktilistest ravinippidest ning sellest, kas Coca-Colast on siis ikkagi abi või mitte Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Published 12/02/23