Episodes
Wraz z moją gościnią - Mania Kolas, rozmawiamy o próbie pogodzenia nauki i wiary. O poszukiwaniu świata pozamaterialnego po wyjściu z ram Kościoła, a także o postrzeganiu choroby i cierpienia w kontekście religii i już poza nim.
Published 09/24/21
Published 09/24/21
Z Martą Kubacką rozmawiamy o korzyściach płynących z procesu terapii.  Poruszamy również kwestię tego jakie potrzeby zaspokajał Kościół, tego jak te potrzeby się zmieniają i tego jak szukać nowych ścieżek. Bardziej  bliskich naszemu sercu, ale także w bliskości z ludźmi którzy pozostali  "tam".
Published 07/05/21
Rozmawiam z Hanną Wierchołą, terapeutką z Rozmów i Rozwiązań.    Czułam się z Hanią, zupełnie jak w Krainie Oz – okazywało się, że czasami samo wyruszenie w Drogę może odmienić nasze serce i umysł.    Możecie się też dowiedzieć, dlaczego wewnętrznego krytyka warto uposażyć w ręcznik.   A tuż przed tym jak zegar wybił godzinę zero, nieubłaganie zamieniając  mnie z podcasterki w matkę, zdołałyśmy porozmawiać o tym jak się żyje i myśli komuś, kto nigdy nie był w strukturze Kościoła.
Published 07/01/21
Czym w ogóle jest konwersja? Czy apostazja to jedyne wyjście w kryzysie wiary w Kościele Katolickim? Plus ogrom przestrzeni i wsparcia od mojej gościni - Agnieszki Piskozub - Piwosz.
Published 06/17/21
Spotkałam się na schodach z Julią Kulik. Julia jest teolożką, coachem, arteterapeutką, lada chwila będzie magistrem psychologii, pracuje z młodzieżą. Prywatnie jest żoną i mamą czwórki dzieci. Wspiera ludzi Kościoła Katolickiego, również poprzez moderowanie grupy „Zwykły Kościół. Miało być bardzo "kryzysowo", a w rozmowie okazało się, że udało nam się namalować całkiem niezły obraz zmiany! Zapraszam! Kontakt ze...
Published 06/10/21
Rozmawiam z teolożką, religioznawczynią -  Agnieszką Piskozub-Piwosz, Jest to początek serii rozmów o duchowości, wierze, niewierze, Kościele, wychodzeniu z Kościoła, pozostawaniu w nim, i jeszcze innych ważnych sprawach dla duszy i ciała :)  Wspominamy w niej o książce Piotra Augustyniaka "Jezus Niechrystus" i dyskusji w Klubie Tygodnika Powszechnego 20.05.2021: https://www.facebook.com/events/311229773962136
Published 06/02/21
Co właściwie robię na schodach, czyli o czym i dlaczego.
Published 06/02/21