Episodes
"Pan minister nie przyszedł na zespół, który dotyczył kwestii tego, w jakim momencie jesteśmy, jeżeli chodzi o realizację projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego" - poinformowała w Porannej rozmowie w RMF FM Paulina Matysiak, krytykując Macieja Laska za brak zaangażowania w pracę zespołu sejmowego ds. CPK.
Published 02/23/24
Published 02/23/24
"Władimir Putin już czekać nie może. Po pierwsze, to była niedokończona sprawa sprzed czterech lat. W kalendarzu P****a Nawalny powinien być już dawno martwy, a on żył do tej pory. Przebywał w bardzo ciężkich warunkach w więzieniu, o tym trzeba pamiętać. Jego nie tylko zamknęli w więzieniu i tam trzymali. Zamknęli go w wyjątkowo trudnych warunkach" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM rosyjski historyk i pisarz Jurij Felsztinski. W ten sposób odpowiedział na pytanie, po co Putinowi śmierć...
Published 02/22/24
"Nic mi nie wiadomo, żeby posłanka Monika Pawłowska miała zasilić nasze szeregi" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka, pytany, czy Monika Pawłowska - była posłanka najpierw Lewicy, a później PiS - trafi tym razem do Polski 2050. "To decyzja prezydium klubu. Z tego, co wiem, są raczej dość chłodne nastroje wobec takiego transferu" - dodawał.
Published 02/21/24
"Jestem wspólnym kandydatem (w wyborach na prezydenta Warszawy - przyp. red.) Bezpartyjnych Samorządowców i Konfederacji" - przekazał poseł Przemysław Wipler, który był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. Jego zdaniem, "niepoważne podejście do Warszawy" ma Rafał Trzaskowski, ponieważ "startuje, a wiadomo, że jego marzeniem jest prezydentura Polski, a być może również stanowiskiem eurokomisarza się zadowoli".
Published 02/20/24
"Od 3 lat Aleksiej Nawalny był metodycznie doprowadzany do stanu, który miał skutkować jego likwidacją. Nie tylko ze strony politycznej, ale i fizycznej. I to się stało niestety" – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM dr Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego.
Published 02/19/24
"Jeżeli byśmy poszli z PO wynik (wyborów) na pewno byłby lepszy. Sytuacja jest taka: Jeżeli Lewica weźmie (w wyborach samorządowych) 10 procent – w co wierzę – to chcę uprzejmie poinformować, że PiS nie będzie rządził w żadnym sejmiku. W związku z tym, co zrobimy? Weźmiemy 10 procent" - mówił o samodzielnym starcie Lewicy w wyborach samorządowych Włodzimierz Czarzasty, gość Porannej rozmowy w RMF FM.
Published 02/16/24
"Jest źle, jest chaos. Jesteśmy u progu anarchii, a może już nawet ten próg przekroczyliśmy" - powiedziała o sporze w Sądzie Najwyższym Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska, która była gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. "Ja zostałam powołana na stanowisko przez pana Prezydenta RP zgodnie z konstytucją i jestem pierwszym prezes i jestem sędzią SN" - zaznaczyła. Dodała, że "nie zdarzyło się nic takiego, co by anulowało czy unieważniało akt powołania".
Published 02/15/24
Donald Tusk o Pegasusie rozmawiał tylko przy mediach. Później była rozmowa między prezydentem, premierem i poszczególnymi ministrami na temat atomu, Centralnego Portu Komunikacyjnego, zbrojeń - tak o wtorkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Marcin Mastalerek. Szef gabinetu Andrzeja Dudy poinformował, że prezydent spotka się dziś z Krzysztofem Bosakiem.
Published 02/14/24
Porwania polskiej lekarki w Czadzie mogła dokonać każda osoba, która potrzebowała pieniędzy. To są terroryści-rebelianci i te grupy się przenikają - mówił gość Porannej rozmowy w RMF FM, dr Aleksander Olech z Defence24.
Published 02/13/24
"Mieszkam tutaj, płacę podatki tutaj, pracuję tutaj i chcę tutaj dalej żyć, mam swój pogląd i swoją wizję Warszawy. Myślę, że warszawiacy to ocenią" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta stolicy. "Nie byłbym prezydentem, który domagałby się likwidacji janosikowego" - powiedział były wojewoda łódzki i mazowiecki.
Published 02/12/24
"Znowu wyszliśmy na wariatów. Ta akcja z gaśnicą nam nie pomogła" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Mentzen, odnosząc się do incydentu z grudnia ubiegłego roku, kiedy Grzegorz Braun za pomocą gaśnicy proszkowej zgasił świece chanukowe w Sejmie. Lider Konfederacji mówił również o swoim sprzeciwie wobec tabletki "dzień po" bez recepty. "Ja mam 37 lat i nie mogę sobie kupić wielu lekarstw bez recepty, muszę iść do lekarza, natomiast 15-latka mogłaby" - zauważył.
Published 02/09/24
"Ten, który używa przemocy, ten się boi. Ja widziałem wczoraj ten strach Szymona Hołowni. On się po prostu bał dwóch posłów. (...) Myślę, że boi się tego, co go kiedyś za to spotka, bo będziemy go kiedyś rozliczać" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Maciej Wąsik, odnosząc się do wczorajszej awantury przed Sejmem. Zarówno on, jak i Mariusz Kamiński chcieli wejść do gmachu parlamentu, ale zostali zatrzymani przez Straż Marszałkowską.
Published 02/08/24
"Ja bym najchętniej Trybunał Konstytucyjny rozwiązała" - stwierdziła w Porannej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska, dodając, że kontrola konstytucyjna powinna być rozproszona, a "w krytycznych sytuacjach powinien wypowiadać się Sąd Najwyższy". Posłanka poinformowała ponadto, że kandydatką na prezydenta Warszawy zostanie najprawdopodobniej Magdalena Biejat.
Published 02/07/24
"W sytuacji takiej jak pandemia, ekstraordynaryjnej, podejmowane są działania niestandardowe" - tak o próbie organizacji wyborów kopertowych mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Dworczyk, były szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Dworczyk mówił też m.in. o szansach Tobiasza Bocheńskiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy.
Published 02/06/24
"Rosjanie się dziwią, że cały świat sportu im nie ufa, ale to rosyjski rząd był autorem systemowego dopingu w Soczi w 2014 r., po czym, kiedy chcieli wrócić do systemu, mieli przekazać dane moskiewskiego laboratorium WADA (Światowej Organizacji Antydopingowej) - no i przekazali te dane, zmanipulowane, częściowo skasowane" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Witold Bańka. "Nasi analitycy doszli do tych danych i dzięki temu wyrzuciliśmy ze sportu 237 czołowych rosyjskich sportowców, a...
Published 02/05/24
"Kto by chciał się odrywać od Stanów Zjednoczonych?" - pytał retorycznie w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Zbigniew Lewicki. Amerykanista twierdzi, że doniesienia o ewentualnej secesji Teksasu to dezinformacja, propagowana przez niektóre gazety rosyjskie i amerykańskie skrajnie lewicowe. Celem takich działań - jego zdaniem - jest "ośmieszenie wrogów Joe Bidena".
Published 02/02/24
"Poradzimy sobie, tak jak poradziliśmy sobie w wyborach parlamentarnych" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Kukucki. Senator Lewicy odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który poinformował we wtorek, że Koalicja Obywatelska zamierza wystartować samodzielnie w wyborach samorządowych.
Published 02/01/24
"Wojna już jest na Ukrainie. To jest bardzo poważna sytuacja, dlatego realizujemy pakiet modernizacyjny i staramy się rozwijać to, co zaczęli poprzednicy, ale w dobry i skuteczny sposób" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Zalewski. Wiceminister obrony narodowej stwierdził, że gdyby poważnie potraktować program modernizacyjny rozpoczęty przez rząd PiS, to polska armia musiałaby liczyć nie 300 tys., a 390 tys. żołnierzy.
Published 01/31/24
"Uważałem, że na to, co się dzieje w kraju, trzeba zareagować. Zareagowałem i przyłączyłem się do grupy ludzi, którzy - jak się okazało - też masowo zauważyli, że Polska zmierza w złym, niebezpiecznym kierunku" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Apoloniusz Tajner, argumentując swój start w wyborach do Sejmu. Poseł Koalicji Obywatelskiej mówił też o sytuacji w polskich skokach narciarskich.
Published 01/30/24
"Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są posłami i z tego co mi wiadomo, nie zamierzają z tych mandatów rezygnować" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Szczucki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział też, że - według jego wiedzy - były szef CBA nie będzie kandydował na stanowisko prezydenta Warszawy.
Published 01/29/24
112 ministrów i wiceministrów w rządzie Tuska? "Ciężko pracują" - zapewniał Mirosław Suchoń w Porannej rozmowie w RMF FM, wyliczając sukcesy: wyrównanie strat inflacyjnych pracowników sfery budżetowej, uruchomienie środków na program in vitro, odblokowanie środków na Czyste Powietrze. "Przed nami 4 lata, będziemy realizować zobowiązania, jakie poczyniliśmy w kampanii" - powiedział.
Published 01/26/24
"Takiego bałaganu jak teraz jeszcze nie było. To efekt 8 lat rządów PiS-u" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Dariusz Wieczorek. Minister nauki nawiązywał w ten sposób zarówno do zamieszania wokół mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz sporu, czy Dariusz Barski jest nadal prokuratorem krajowym.
Published 01/25/24
"Bartosz Arłukowicz jest sfrustrowanym politykiem. Nikim ani w Platformie, ani w państwie nie został" - to riposta Marcina Mastalerka na słowa, jakie padły dziś w Rozmowie o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF. Arłukowicz powiedział, że „im więcej Marcina Mastelerka u boku Andrzeja Dudy, tym więcej błędów prezydenta”. W ten sposób nawiązał do decyzji o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. "Dzięki prezydentowi Dudzie sprawiedliwość zwyciężyła nad częścią wymiaru sprawiedliwości" -...
Published 01/24/24
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, mimo że skazani prawomocnym wyrokiem przebywają w więzieniu, są w przekonaniu prof. Ryszarda Piotrowskiego posłami. "Próba stwierdzenia wygaśnięcia mandatu podjęta w Sejmie była usiłowaniem nieudolnym" - stwierdził gość Porannej rozmowy w RMF FM. Zdaniem konstytucjonalisty, powołującego się na Sąd Najwyższy, prezydent w 2015 roku nie ułaskawił właściwie Kamińskiego i Wąsika. "Sądy sądzą w sprawach karnych, a nie Trybunał Konstytucyjny. Sąd Najwyższy jest od...
Published 01/23/24