Episodes
10 років Марла Раучер Осборн разом з чоловіком Джеєм відновлюють та впорядковують єврейські кладовища у Рогатині, що на Прикарпатті. Їх зруйнували під час німецької окупації у 40 роках XX століття. Для вшанування та збереження пам’яті подружжя планує збудувати меморіал у формі зірки Давида.  Гості подкасту: очільниця "Єврейської спадщини Рогатина" Марла Раучер Осборн, її помічники у цій спраці — чоловік Джей Осборн та волонтер Василь Юзишин. Також говоримо з директоркою історико-краєзнавчого...
Published 12/04/21
Published 12/04/21
Є будинки, які розмовляють з нами й розказують історію своїх власників. Про що розповість будинок, у якому жив письменник Петро Шекерик-Доників та як його родичка продовжує популяризувати Гуцульщину — слухайте у новому епізоді подкасту.
Published 10/21/21
У Дебеславцях, що на Прикарпатті, люди двічі у радянські часи таємно вивішували синьо-жовтий прапор. Через це у селі спецслужби КДБ розпочинали слідство та допити. У 8 епізоді поговоримо про історію, яку пишуть односельчани один про одного, щоб інші пам’ятали.
Published 08/20/21
Євген Побігущий “служив у чотирьох арміях і брав участь у трьох війнах". Деякі сторінки його життя залишалися суперечливими. Щоб віднайти правду, його родич — професор Іван Монолатій шукав інформацію в архівосховищах і музейних установах України, Німеччини, Великої Британії та Польщі. У цьому епізоді поговоримо, як захистити правду та відшукати її.
Published 08/19/21
У цьому епізоді поговоримо, як працює Державний архів Івано-Франківської області, що можна там дізнатися. А також з'ясуємо, наскільки прикарпатці активні у вивченні історії свого роду?
Published 08/12/21
У дорослому віці Ігор та Оксана Роп'яники дізналися, що їхні батьки були ворогами народу. Матір двічі виселяли у Сибір, а батько поїхав за нею. Сам походив з патріотичної сім'ї. А один з його родичів — Володимир Горбовий був адвокатом Степана Бандери. У 5-му епізоді поговоримо про історії із заслання та доступ до архівів КДБ.
Published 08/01/21
Ви колись задумувалися, чому у гімні України співають від Сяну до Дону? Бабуся Надії Костіної жила над рікою Сян, цих людей так і називають надсянці. У 1945 році її вимушено переселили в УРСР з етнічних українських земель. Про непрості перипетії XX століття, як шукати корені втраченого коріння — у 4 епізоді подкасту "Про ПраКорені".
Published 07/23/21
Здається, якщо щось не можна знайти в інтернеті, отже цього не існує. А тому у третьому епізоді шукатимемо предків онлайн. Поговоримо, як люди об’єднуються у мережі, щоб віднайти архівний документ або розшифрувати давнє письмо, та як самому взятися за пошуки. І все це — не виходячи з дому.
Published 07/17/21
Іван Цимбалюк жив на перетині XIX-XX століття і мріяв, щоб його родина завжди була разом. Тож кожній дитині дарував два морґи поля. Традиція досі продовжує єднати родичів кількох поколінь. Є серед них ті, які досліджують і навіть пишуть книгу про предків. Що їх мотивує та про генеалогічні онлайн-пошуки, поговоримо у цьому епізоді.
Published 07/08/21
Її світлина стала обличчям Гуцульщини в Європі. Але ніхто не знав імені жінки на таємничому фото. І ніколи б не дізнався, якби не краєзнавці Іван Зеленчук із сином Ярославом. У першому епізоді поговоримо, як за одним фото віднайти цілий рід, ким була гуцулка Чукутиха і познайомимося з її нащадками. Також лікар-генетик Руслан Козовий розкаже, що таке генетичний паспорт. Та де на Франківщині найбільше довгожителів?
Published 06/23/21
Ким були ваша бабуся і дідусь? Це питання найчастіше звучатиме у цьому подкасті. Як скласти дерево роду та з чого починати пошуки своїх предків, дізнаємося у гостей подкасту, які вже віднайшли свої прапракорені. Від особистих історій — до коментарів генеологів, краєзнавців, генетиків та інших фахівців. У пошуках відповідей заглянемо у церковні метрики та архівні справи. Адже спогади роблять нас такими, якими ми є сьогодні.
Published 06/23/21
Її світлина стала обличчям Гуцульщини в Європі. Але ніхто не знав імені жінки на таємничому фото. І ніколи б не дізнався, якби не краєзнавці Іван Зеленчук із сином Ярославом.  У першому епізоді поговоримо, як за одним фото віднайти цілий рід, ким була гуцулка Чукутиха і познайомимося з її нащадками. Також лікар-генетик Руслан Козовий розкаже, що таке генетичний паспорт. Та де на Франківщині найбільше довгожителів?
Published 05/26/21
Ким були ваша бабуся і дідусь? Це питання найчастіше звучатиме у цьому подкасті. Як скласти дерево роду та з чого починати пошуки своїх предків, дізнаємося у гостей подкасту, які вже віднайшли свої прапракорені. Від особистих історій — до коментарів генеологів, краєзнавців, генетиків та інших фахівців. У пошуках відповідей заглянемо у церковні метрики та архівні справи. Адже спогади роблять нас такими, якими ми є сьогодні.
Published 05/26/21
Ким були ваша бабуся і дідусь? Це питання найчастіше звучатиме у цьому подкасті. Як скласти дерево роду та з чого починати пошуки своїх предків, дізнаємося у гостей подкасту, які вже віднайшли свої прапракорені. Від особистих історій — до коментарів генеалогів, краєзнавців, генетиків та інших фахівців. У пошуках відповідей заглянемо у церковні метрики та архівні справи. Адже спогади роблять нас такими, якими ми є сьогодні.
Published 05/14/21