Episodes
Aleksandra jest współzałożycielką i dyrektor operacyjną start-upu VividQ, oferującego oprogramowanie holograficzne liderom w produkcji sprzętu komputerowego i mikroprocesorów. Do dziś jej firma otrzymała 28 milionów złotych finansowania i zarejestrowała 8 patentów. Na co dzień Aleksandra zajmuje się relacjami inwestorskimi oraz zarządza zespołem sprzedaży i marketingu w Londynie.
Published 07/06/20
Filip jest jednym z założycieli platformy Staffly. Jest to startup elastycznej pracy tymczasowej dla pracodawców i pracowników. Staffly w swoim przesłaniu gwarantuje znalezienie idealnego pracownika dorywczego nawet tego samego dnia. W tym odcinku rozmawiam z Filipem o jego początkach w biznesie i kulisach powstania Staffly.
Published 06/29/20
Tomasz jest współzałożycielem start-upu technologicznego BallotBox, który pozwala użytkownikom na efektywną analizę danych zbieranych w formie ankiety. Oraz laureatem konkursu 25 Under 25 Forbes. Podczas naszej rozmowy Tomasz opowiedział o swoich początkach biznesowych oraz o tym kiedy jego zdaniem warto założyć swój startup.  
Published 06/16/20
Mikołaj, jest założycielem aplikacji Hype me. Hype Me to platforma, która ma łączyć fanów z ich idolami. Aplikacja umożliwia użytkownikom zamówienie w pełni spersonalizowanego wideo od znanej postaci – np. aktora, muzyka, sportowca, dziennikarza, youtubera, czy influencera. Nagrane jest unikalne i niepowtarzalne, stworzone i przeznaczone dla konkretnego użytkownika. W tym odcinku rozmawiam z Mikołajem o jego początkach w biznesie i kulisach powstania Hype-me.
Published 06/01/20
Aleksandra zarządza platformą Zwolnieni z Teorii, umożliwiającą młodzieży realizację własnych projektów społecznych, takich jak koncerty charytatywne, akcje promujące niemarnowanie żywności czy warsztaty dla seniorów z obsługi komputera. Dzięki platformie Aleksandra nie tylko pomaga młodym działać na rzecz innych, ale też ułatwia im rozwój umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy.
Published 05/25/20
Published 05/11/20
Jakub Pawelski: stworzył innowacyjną aplikację LiveKid, która na nowo definiuje metody zarządzania żłobkami. W przyszłym roku z aplikacji Jakuba będą korzystały wszystkie publiczne żłobki w Warszawie oraz kilkadziesiąt prywatnych placówek. Celem aplikacji jest zmiana przyzwyczajeń oraz zachowania zarówno rodziców, jak i pracowników żłobków, która prowadziłaby do zbudowania bardziej personalnej więzi na linii placówka-rodzic.
Published 05/11/20
Filip Jeszcze podczas studiów, wraz z kolegami z uczelni opracował projekt Visual Cognition, czyli algorytm, który odczytywał to, co się dzieje na obrazkach w internecie – opisywał je oraz czytał tekst, który się na nich znajdował. Projekt ten był olbrzymim udogodnieniem dla osób niewidomych. Pomysł spotkał się z uznaniem wielu osób, dzięki czemu Filip znalazł się na podium prestiżowych konkursów, tj. Cambridge Hackathon czy Microsoft Imagine i McKinsey Startup Competition. Dziś Filip mieszka...
Published 04/28/20
Michał jest prezesem i założycielem firmy Brand24 zajmującej się monitoringiem internetu, gdy zakładał swoją firmą był trzynastym tego typu start-upem dziś jego firma jest notowana na giełdzie i wyceniana na 47 milionów. W tym wywiadzie dowiesz się dla czego nie musisz być pierwszy na rynku ze swoim pomysłem by osiągnąć sukces oraz o tym, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, dowiesz się również jak przetrwać pół roku bez Facebooka. Zapraszam do wysłuchania tej inspirującej i zabawnej...
Published 04/16/20
Maksymilian,Pracuje nad koncepcją Hyperloopa, superszybkiego pociągu poruszającego się w rurze o obniżonym ciśnieniu. Zaangażował się w projekt HYPED na Uniwersytecie Edynburskim.W ciągu ostatnich trzech lat zespół Maksymiliana był nagradzany przez SpaceX, Virgin Hyperloop One oraz ICE. W tej chwili kieruje projektem budowy pierwszego w Wielkiej Brytanii toru testowego Hyperloop.
Published 04/03/20
Mikołaj Jest założycielem dwóch start-upów medycznych (IRBA oraz Sculo), studiuje medycynę i pisze prace badawcze. Chętnie angażuje się także w inne projekty  np. w akcję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii (jego zdaniem VR działa przeciwbólowo, antydepresyjnie i poprawia efekty leczenia). Był stypendystą Ministra Edukacji Narodowej, "Perłą Powiatu Nyskiego" i radnym Młodzieżowej Rady Miasta.
Published 03/27/20
Paweł Sieczkiewicz Zaczął programować i trenować sporty walki, gdy miał 12 lat. Został dwa razy mistrzem Polski w kickboxingu. Już jako nastolatek wykonywał zlecenia programistyczne. Później pracował jako project manager w firmach IT.Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.Telemedico założył siedem lat temu ze wspólnikiem. Telemedico to wirtualna przychodnia, w której pacjenci mogą skonsultować swój problem. Usługa dostępna jest w ośmiu językach i obsługuje...
Published 02/05/20
Ignacy Brees były Redaktor Naczelny portalu Alternatywa, a obecnie piastujący stanowisko Head of Media w Media Scope Group.finalista konkursu 25 under 25 w kategorii wspieranie różnorodności organizowanego przez magazyn Forbes oraz warszawskie biuro McKinsey & Company.
Published 01/19/20
Michał rozwija software house zajmujący się technologią blockchain. Jednocześnie pracuje jako dyrektor marketingu w agencji interaktywnej Crafton, w której zarządza międzynarodowym zespołem 15 osób, specjalizującym się w tworzeniu użytecznych serwisów i aplikacji internetowych. Michał chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w obszarze nowych technologii, w ostatnim roku prowadził wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, występował również jako prelegent podczas konferencji w...
Published 01/01/20
Piotr Sędzik – jest przedsiębiorcą z Wrocławia i pasjonatem nowych technologii. Współzałożyciel firm: Footsteps (footsteps.city) - jednego z największych providerów aplikacji mobilnych w branży B2G, dostarczającego technologię z zakresu ‚smart city’ do ponad 50 samorządów w Polsce (obsługującego takie miasta takie jak Wrocław, Gdańsk, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski czy Łódź); Applover - czyli wrocławskiego Software House’u (applover.pl), specjalizującego się we wdrożeniach oprogramowania...
Published 12/19/19
Biotechnolog i CEO Biolumo. Pragnie, aby lekarze mogli szybko i prosto sprawdzić jaki antybiotyk ma największą szansę wyleczyć pacjenta. Laureatka Forbes 25under25 oraz Bizneswoman Roku 2019 w kategorii Startup. Na co dzień stara się zbliżać świat nauki i biznesu, aby efektywniej zmieniać świat na lepsze. Pasjonuje się nurtem zero waste, jogą oraz podróżami.
Published 10/31/19
Weronika Zimna - Profesjonalnie wątpi w instytucje edukacyjne. Przyjaźni się z edukacją demokratyczną i domową. Uczy szukania alternatyw, własnej ścieżki i wykorzystywania wszystkich możliwości. Współzałożycielka Agencji Ogień wspierającej start zawodowy młodych ludzi. Współprowadzi Fundację MamyGłos, pierwszą w Polsce fundację założoną przez nastolatki dla nastolatek w celu ich wzmacniania. Tworzy programy edukacyjne (np. Girls in IT), pisze dla wielu magazynów & pracuje jako Head of...
Published 09/13/19
remake wstępu.
Published 07/29/19
Rozmowa, z Aleksandrą Wiśniewską, humanitarystką i laureatką konkursu 25 under 25 Forbes.
Published 06/13/19