Episodes
O tym, jak budować bliskość poprzez dotyk opowiada Kasia Huzar-Czub, autorka książek "Wierszyki paluszkowe" oraz "Wierszyki bliskościowe".
Published 04/08/22
Miewacie "ciche dni"? Jak z takim milczeniem w związku radzą sobie nasze dzieci? I w którym momencie takie milczenie może stać się niebezpieczne? Opowiada Marita Woźny, psycholog i psychoterapeutka par.
Published 03/18/22
Czy rodzice pamiętają w tej szybkiej codzienności o sobie? Jak o sobie pamiętać opowiada Marta Iwanowska-Polkowska, psycholożka, coaczyca oraz autorka książki "#nazycsie"
Published 03/18/22
Jak rodzice mogą się pomiędzy sobą dogadać, gdy mają rozbieżne zdanie na jakiś temat? Dlaczego spójne zdanie jest istotne? I jak często nasze dziecko powinno usłyszeć "nie"? Między innymi na te pytania odpowiada Dominika Słowikowska, psycholog znana z profilu Instagramowego "Pomogę ci, mamo".
Published 03/16/22
Jak to jest być dorosłym dzieckiem alkoholików? Czy taka osoba radzi sobie w życiu lepiej czy gorzej od innych? Jak wpływa to na wychowanie własnych dzieci? O swoich doświadczeniach opowiada Ewa Podsiadło, autorka konta na Instagramie "Nabita w butelkę"
Published 02/04/22
O tym, jak zadbać o kondycję i zdrowie całej rodziny, opowie Joanna Nawrocka-Rohnka, autorka książki "Dobry warun na zdrowie".
Published 01/25/22
Bardzo często porównujemy swoje dzieci do czasów, gdy sami byliśmy dziećmi. Czy rodzice idealizują swoje dzieciństwo? Na pytania wokół tego tematu odpowie Angelika Szelągowska-Mironiuk, psycholożka, psychoterapeutka, dziennikarka oraz autorka bloga "Katolwica & Mąż".
Published 01/18/22
O tym, jak wyjść z metody szantażu w stosunku do swojego dziecka, opowiada Katarzyna Kubiczek z Laboratorium Relaksu.
Published 07/01/21
Na pytanie "jak i kiedy rozmawiać z dzieckiem o przemocy?" odpowiada Jagoda Sikora - psycholog, doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologii oraz ekspert selfreg.
Published 06/16/21
Czy warto mieć wspólną wizje rodzicielstwa czy też macierzyństwa? Co daje rodzicom tak zwany "wspólny front" oraz czy w ogóle jest skuteczny i potrzebny? Opowiada Katarzyna Kubiczek z Laboratorium Relacji.
Published 05/28/21
Skąd się bierze poczucie winy i czym jest? Czy zawsze jest czymś niemiłym? A może to my je tak postrzegamy, ponieważ nie potrafimy sami ze sobą rozmawiać? Czy poczucie winy jest naszym wewnętrznym opiekunem i pozwala się rozwijać? Jeżeli tak, to dlaczego musimy sobie z tym poczuciem winy "jakoś radzić"? Między innymi o tym opowie terapeutka rodzinna oraz autorka książki "Noszenie dzieci", Marta Szperlich-Kosmala.
Published 05/13/21
Czy potrafisz słuchać swojego dziecka? Jak to robić skutecznie, aby korzyści czerpały zarówno dzieci, jak i rodzice? I po co w ogóle słuchać naszych dzieci...? Na te i inne pytania odpowiada Katarzyna Kalinowska - psycholożka, certyfikowana trenerka Family Lab, nauczycielka Montessori, praktyk pointy of view oraz propagatorka rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.
Published 05/03/21
Ola Jasińska wypyta dlaczego tulenie dzieci ma tak ogromne znaczenie. Odpowiedzi udzieli Aneta Zycha, bliskościowa aktywistka oraz założycielka Tulistacji.
Published 04/16/21