Episodes
Az internet szólásszabadság-ügyi aknamezőiről, moderálásról, cenzúráról, trollokról, álhírekről és dezinformációról beszélgetünk szakértő vendégünkkel a TNT podcast új epizódjában.
Published 07/19/20
Kemenesi Gábor virológussal tárgyaljuk ki a koronavírus-járvány tanulságait, hogy mit rontottak el a tudósok, a politika, a média, és az egyszeri emberek. Tud-e a tudomány ennél gyorsabb lenni? TNT podcast, 30. epizód.
Published 07/05/20
Gyógyszert szedjek vagy gyógynövényt? Vagy már maga a kérdés is rossz, mert a kettő nem kéne, hogy kizárja egymást? Csupor Dezső gyógynövénykutatóval beszélgettünk gyógynövényekről, tévhitekről, molekula-rasszizmusról, étrendkiegészítő-bizniszről és feleslegesen szedett vitaminokról.
Published 06/21/20
Az idős kutyák viselkedése sok mindenben hasonlít az öreg emberekhez, így az ő agyukat vizsgálva magunkról is sokat tanulhatunk, akár még az eutanáziát is átértékelhetjük. Súlyos kérdések kutyákról és emberekről a TNT podcast mai adásában.
Published 06/07/20
Hogy kerülnek bele az animátorok a saját filmjeikbe, mit dolgozik 150 ember fél évig egy 3 perces videón, és miért van copfba fonva minden női szereplő haja a videojátékokban? A 3D-modellezés piszkos trükkjeiről a TNT podcastban.
Published 05/24/20
Juhász Árpád geológus pár hét múlva 85 éves lesz, de energikussága a fiatalokat is megszégyeníti. Életútinterjú-podcastunkban felidéz számos kalandot a több mint száz országból, ahol járt.
Published 05/10/20
Jön Ázsiából egy új kór, pánik, apokalipszis-hangulat, zavaros elméletek és politikai bűnbakok: mai párhuzamok a 19. századi kolerajárványokkal.
Published 04/26/20
Published 04/26/20
Angliában 5G-s mobiltornyokat rongálnak meg emberek, mert azt gondolják, azok terjesztik a vírust. Krízishelyzetben mindig berobban az összeesküvés-elméletek népszerűsége, ennek a pszichés hátteréről beszélgetünk a TNT podcast mai adásában Krekó Péter szociálpszichológussal.
Published 04/12/20
15 év alatt 50 évnyi élőhelypusztulást hozott az EU-s csatakozás, mondja kezdetben vidám, aztán drámai podcastunkban Orbán Zoltán, a Magyar Madártani Egyesóület szóvivője.
Published 03/29/20
Sci-fi vagy a jövő lehetséges valósága az emberiség ellen fellázadó mesterséges intelligencia? Hogyan teheti jobbá a világot, ha van egy programunk, ami magától megtanul sakkozni, és megveri az emberi világbajnokot? MI és filozófia a TNT podcastban.
Published 03/15/20
Ezt megúsztuk, de azért csúnyán elbántak velünk Trianonban. De miért? Felvidéki metál, románozás és erdélyizés, gyíkemberek: Ablonczy Balázs történész Trianonról.
Published 03/03/20
A CIA központjában álló szobron látható titkosírást teljes gészében még senki sem tudta megfejteni, pedig a legegyszerűbb módszerekkel készült. Hogyan lehetséges ez a mesterséges intelligencia korszakában - kérdeztük Láng Benedek történésztől, titkosítás-kutatótól.
Published 03/01/20
Minden gyerek függő lesz, aki egy kicsit is többet játszik számítógépen? Vagy játékok démonizálásával csak tovább súlyosbítjuk a valós problémákat? Demetrovics Zsolt a viselkedési függésről a TNT podcastban.
Published 02/16/20
A járvány valódi veszélye, hogy totális zavart okoz az egészségügyben és az egész világ normális működésében. És ez még csak a kezdet. Kemenesi Gábor virológussal beszélgettünk a koronavírusról.
Published 01/30/20
A két utolsó magyar nyomtatott gémer magazin bő 20 éven át volt egymás legnagyobb konkurense, aztán egyszerre jelentették be a megszűnésüket is. A két lap vezetőivel az okokról, a múltról, és az online tervekről beszélgettünk a TNT podcast új epizódjában.
Published 01/19/20
Ha az ember ránéz a telefonjára, egy csomó appot lát. Amit nem lát, hogy a nagy részük mögött nyugdíjalapok pénze van. Pillantás a startupok világába egy szokatlan nézőpontból a TNT podcastban.
Published 01/05/20
A tudományos kiválóságot a világban sokfelé megkérdőjelezi a középszer: Lovász László, az MTA elnöke az Index stúdiójában.
Published 12/22/19
Nálunk hősies tanárok küzdenek reménytelenül a közeggel, miközben Kínában a történelem legnagyobb oktatási innovációja zajlik. Mi van a PISA-eredmények mögött? Setényi János oktatáskutatóval beszélgettünk.
Published 12/08/19
Az oltáskivezető szer blöff, az oxigénnel dúsított víz abszurd, de a magyar hatóságok nem lépnek érdemben: Fábián István kémikus az áltudományokról és a hülyeség jeléről.
Published 11/24/19
Rejtőzködő bűnözőket is lebuktathat a saját nyelvhasználatuk. Az O1G és a parlamenti lófaszozás ugyanolyan káros a társadalomra. A TNT podcastban Ránki Sára bűnügyi nyelvésszel beszélgettünk.
Published 11/10/19
Olyan, mint a reklám, csak ezerszer hatékonyabb, mert az ember zsigeri félelmeire játszik rá – a propaganda szociológiájáról beszélgettünk Dr. Virányi Péter reklámszociológussal a TNT új adásában.
Published 10/27/19
Rab Árpád jövőkutatóval beszélgettünk arról, hogy egyáltalán van-e jövőnk, amit kutatni lehet. Szó esett a robotapokalipszisről, az elmefeltöltésről, a klímaváltozásról és a digitális drogokról is.
Published 10/06/19
Tud-e az egyszeri ember bármit tenni a saját lelkiismerete megnyugtatásán felül, vagy a klímaválság megoldása kizárólag a kormányok és óriáscégek felelőssége? Ürge-Vorsatz Diána klímakutatóval beszélgettünk.
Published 09/22/19
A SpaceX Hyperloop-versenyének idei bajnokcsapatában az egyik kulcsember egy magyar egyetemista volt. Vele beszélgettünk a TNT podcast új epizódjában.
Published 09/08/19