Episodes
Je veľa prekážok, ktoré ľuďom bránia vzdelávať sa a rozvíjať svoje zručnosti rýchlejšie a efektívnejšie. Niektoré z tých bariér sú ťažko prekonateľné, ale niektoré by sme vedeli ľahko zvládnuť, keby sme o nich vedeli.
Published 04/02/24
Published 04/02/24
Vyznat se ve světě je čím dál složitější. Musíme zpracovávat více a více informací, zvládat stále rychleji se měnící technologie a absorbovat čím dál více změn. Na to všechno využíváme “hardware”, který se vyvinul pro potřeby komunikace v malé skupině lidí, lov a sběr plodů.
Published 03/14/24
Narůstající agresivitu ve společnosti v souvislosti s pandemií, válkou na Ukrajině a energetickou krizí už nelze dále ignorovat. I zde ale existuje prevence v podobě vzdělávání. Koncept tzv. Empowerment Self Defense je již rozšířený v 80 zemích světa. Co nového může přinést jednotlivcům, firmám a společnosti v ČR?
Published 02/10/24
Tato snídaně přináší zamyšlení nad dopady globálních megatrendů elektromobility a dekarbonizace energetiky na konkurenceschopnost a prosperitu Česka. Hrozí nám past středně příjmové země. Jak z této pasti ven?
Published 01/14/24
Snažíme se držet krok s AI a připravujeme se na budoucnost jedniček a nul. Do rozvoje AI a svých nových digi skillů investujeme tolik energie, že občas zapomínáme updatovat a připravovat náš duševní prostor a mentální zdraví. Společně se zastavíme a podíváme se na dnešní svět z jiné strany.
Published 12/09/23
Co myslíte, je lepší si krizovou situaci nacvičit v klidu a bezpečném prostředí nebo ji rovnou zažít bez přípravy? Taky jste už stokrát viděli e-learningovou instruktáž? Nebo už u vás v organizaci byl někdo, kdo Vám o první pomoci povídal? A měl/a s sebou dokonce i gumovou Andulu?
Published 11/19/23
Jak zareagujete, když člověk vedle vás prožívá něco náročného? A jak se cítíte před nepříjemným rozhovorem, který potřebujete otevřít? Emoce nás provázejí v každém aspektu lidské interakce, a přesto je bagatelizujeme, dezinterpretujeme, či dokonce potlačujeme.
Published 10/15/23
Proč sami sobě bráníme dosáhnout svého potenciálu? Jak nejlépe využít každý den a jak u toho mít zároveň klid na duši? Abhejali Bernardová je milovnice sportovních výzev všeho druhu, která se od osmnácti let věnuje meditaci. Povoláním překladatelka v nakladatelství, kterou můžete potkat, jak s mírovou pochodní Peace Run běhá po světě nebo jak organizuje běžecké závody nebo Plaveckou šestihodinovku. Své zážitky a lekce z plavání a poznávání ráda sdílí s ostatními – a nedávno o nich napsala...
Published 09/10/23
Regulace návykových látek je složitý úkol, který se bezprostředně týká každého člověka ve společnosti. Přijďte zjistit, v čem je toto téma komplikované, proč je prevence tak náročná a kdo a jak o ni rozhoduje? Na květnové snídani se nedozvíte, jaké druhy závislostí existují, jak vznikají ani jaké dopady mají na lidské zdraví, protože toho je plný internet i knihkupectví. Dozvíte se, proč je téma regulace návykových látek tak složité, proč bez pochopení a znalosti historie není možné toto téma...
Published 08/07/23
Petr Skondrojanis se podívá na jedinečnost ze tří pohledů. Tím prvním je jeho osobní příběh hledání a postupného objevování jedinečnosti. Druhou rovinou je jeho vlastní podnikání, ve kterém hledá jedinečnost u jiných firem, které můžeme považovat za úspěšné. Poznává je a učí se, jak přistupují k jedinečnosti ony samy.
Published 07/18/23
Eliška Podzimková nás pozve do svého úžasného světa plného fantazie a krásných ilustrací. Popíše svou cestu, jak se takový svět hledá, co nám může nabídnout a také to, jak nám může pomáhat. Těšit se můžeme na poutavý a zajímavý příběh, který nám možná připomene i to, že se v každém z nás skrývá zvídavé dítě.
Published 06/15/23
Technologie udělaly za poslední tři měsíce větší posun, než za posledních deset let. Umělá inteligence se zpřístupnila všem a umožnila vznik nových, naprosto neuvěřitelných nástrojů pro nahrazení lidské práce. Jak ale bude vypadat budoucnost bez práce? Jaké příležitosti přináší nové technologie a co můžeme udělat pro to, abychom je dokázali využít?
Published 05/16/23
Hostem lednové snídaně je expertka na oblast udržitelnosti Soňa Klepek Jonášová. Provede nás netradičně a hravě základy širokého a velmi důležitého tématu, abychom si nejen dobře rozuměli, ale hlavně získali konkrétní představu o tom, co a jak může každý z nás začít dělat jinak.
Published 04/17/23
Než drahou léčbu, mějme levnou prevenci. Než dlouhý bolestivý život, raději kvalitní, prožitý déle ve zdraví. Do roku 2030 zvýšíme v ČR počet let prožitých ve zdraví o 5 let. Pomůžete?
Published 03/27/23
Na kterých věcech skutečně záleží a na kterých ne? Usilovně o tom přemýšlí nejen české školství. Znalosti, dovednosti, kompetence nejsou špatné, ale co přesně a kolik toho člověk (dítě) potřebuje vědět, znát, umět, aby byl dobrým člověkem?
Published 03/06/23
Jak se žije lidem, kteří dostali do vínku kulturní a etnickou dvojakost? Proč se míšenci často cítí jako cizinci v obou zemích původu svých rodičů a jak moc skutečně touží po sounáležitosti a kulturní celistvosti? V čem jsou si jejich osudy podobné a proč je jejich snaha zapadnout marná? Co vše vás může potkat, když se rozhodnete odejít z Česka a vydáte se žít do lůna Afriky? Stojí hledání kořenů a identity vůbec za to? Nejen o černobílé rozpolcenosti bude v Brain & Breakfast hovořit...
Published 01/16/23
Jaká je role firem a co od nich v dnešní turbulentní době lidé a společnost očekává? Co se skrývá za pojmem druhá ekonomická transformace? Na tyto a mnoho dalších otázek bude hledat odpověď Tomáš Salomon.
Published 12/20/22
Predstavte si, že existujú vedecké postupy, ktoré môžete využiť v pracovnej dobe ku zlepšeniu alebo udržaniu svojho zdravia. Prostredie, v ktorom žijeme a pracujeme, je veľmi nevhodné pre fyzickú seberealizáciu a naše telá za to platia vysokú daň (nadváha alebo iná fyzická degenerácia).
Published 11/22/22
Brain&Breakfast bude mít po nějakém čase tak trochu jinou konotaci. Brain v názvu se totiž propsalo i do samotného tématu snídaně. O mozku a neurochirurgii pohovoří prof. Vladimír Beneš. Ten ukáže nejen minulost, se kterou jej pojí rodová tradice, kdy se mohl doslova dívat pod ruce svému otci, ale také nahlédneme do fascinující budoucnosti oboru, ve kterém je považován za celosvětovou elitu.
Published 10/18/22
Část lidí zná Jakuba Nešetřila díky prodeji svého úspěšného startupu Apiary nadnárodní korporaci Oracle, část lidí zas díky platformě Česko.Digital. Řeč bude ale tentokrát o tom, jak se po celý svůj život snaží propojovat dva světy, které si tak úplně nerozumí. Uslyšíme i o jeho cestování v dětství, o prodeji firmy a propojování veřejného a neziskového sektoru.
Published 09/20/22
V posledních letech nabylo mluvené slovo na významu především díky šíření pomocí sociálních sítí a médií. Pozorujeme, jak slovo může změnit postoje mnoha lidí nebo dát do pohybu celé národy. Leadership postavený na příkladu a síle slova je mocným nástrojem změny jak k lepšímu, tak směrem ke zlu.
Published 08/19/22
Proč indiáni žijí, čeho si cení? Co tvoří rovnováhu spirituální a materiální části jejich existence včetně šamanismu, manželství, sexu a smrti i s důrazem na výchovu dětí a přechodové rituály? Jaký je jejich vztah k přírodě a ke kosmu? Podívejte se s námi na prezentaci ideálů a hodnot indiánské kultury a též na srovnávání s naší kulturou a s naší existencí i s důrazem na naší stále se zvětšující plytkost zájmů a způsobů života často vedenou masmédii.
Published 07/19/22
Virtuální realita nebo lidský dotek? Dárky nebo pozornost? Když se nejstarší generace neptáme na jejich potřeby, nebude se na ně jednou nikdo ptát ani nás.
Published 06/20/22
Dnes je možné najít miliony různých informací, návodů, doporučení i technických vychytávek, které nám mají pomoci na cestě k lepším zítřkům. Pro všechnu tu složitost ale často zapomínáme na úplné základy. Pro mě je ten největší základ tvořen třemi "lekcemi", které mě sport naučil a které si připomínám téměř denně.
Published 05/18/22