Episodes
V tomto dílu se budeme věnovat tomu, kdy a pro koho může být ve firmě koučink přínosem, jak nastavit jednotlivé procesy, ale také očekávání a hodnocení výsledků. Zkrátka jak ve firmě zavést koučovací kulturu jako hlavní nástroj rozvoje lidí. Hostem je Robert Zatloukal, ředitel společnosti Promens Zlín. S koučinkem má velké zkušenosti jak z pozice koučovaného, tak coby představitel firmy, v níž hraje koučink při rozvoji lidí významnou roli.
Published 01/05/22
Published 01/05/22
I v tomto díle se budeme věnovat tématu rozvoje top manažerů. S HR ředitelkou TV Nova Radmilou Pinkavovou Jirkovskou si budeme povídat o tom, jak k němu firmy přistupují. Zaměříme se na důležitá kritéria pro volbu rozvojových programu i na to, jak firmám celý proces usnadnit. Zároveň vám nabídneme zajímavé výsledky z průzkumu zaměřeného na rozvoj top manažerů, který realizovala společnost NeuroLeadership a kterého se zúčastnily čtyři desítky HR pracovníků z firem napříč odvětvími.
Published 12/15/21
Ukazuje se, že pandemie ovlivnila firmy ještě více, než by se mohlo zdát. Urychlila totiž zásadní společenské změny, které do sféry byznysu postupně zasahují. Na top manažerech tak je, aby pro své lidi vytvořili podmínky, v nichž ustojí období rychlého vývoje. Klíčový se proto stává rozvoj samotných top manažerů. Jaké jsou v něm aktuální trendy?
Published 12/01/21
Jak využít koučink ve firmě co nejefektivněji? Pozvání do podcastu přijal Ing. Jan Císek ze společnosti ACO Industries, který uplatňuje koučink pro svůj vlastní rozvoj, a zároveň je zodpovědný za rozvoj lidí ve firmě. Zaměříme se na to, jak vybrat externího kouče a interního koučovaného, ale i na to, jak nastavit podmínky úspěšné spolupráce a jak vyhodnotit její výsledky a skutečné přínosy.
Published 11/18/21
Firmy se musí vypořádat s řadou nevyžádaných změn souvisejících s pandemii, ale i s vývojem společnosti. A klíčová rozhodnutí jsou právě na top manažerech. Jak jim může koučink pomoci? Co je třeba zohlednit při volbě kouče pro top manažera? A jak ke spolupráci přistoupit, aby byla co nejpřínosnější? Na to se zaměří Dr. Vladimír Tuka a jeho host Ing. Ondřej Komenda, jednatel společnosti Simplementa.  
Published 11/03/21
Komplexnější úkoly, rychlý rozvoj technologií, zásadní změny. S tím vším se dnes musí firmy vypořádat. Jak užitečné pro ně mohou být poznatky vědy a jak je uvést do praxe? Na to odpoví český průkopník Brain-Based Coachingu Dr. Vladimír Tuka v rozhovoru s Petrem Schwankem. Zaměříme se například na to, jak vést lidi v hybridním modelu práce, který je nyní v řadě firem aktuální. Dozvíte se ale mnohem více.
Published 10/20/21
Koučink je velmi účinným nástrojem rozvoje lidí, přesto o jeho přínosech někteří pochybují. Dr. Vladimír Tuka, držitel nejvyšší certifikace udělované Mezinárodní federací koučů, proto v rozhovoru s moderátorem Petrem Schwankem radí, jak si ověřit, že jednáte s profesionálem, i jak nastavit cíle a měření výsledků. Kdy je koučink ve firmách nesporným benefitem, jaká je jeho role a proč do celého procesu zapojit takzvané stakeholdery?
Published 12/09/20
Vývoj na trhu ovlivněný koronakrizí není jen nositelem špatných zpráv – v mnoha případech pomohl firmám objevit příležitosti pro rozvoj. Práce na dálku, s tím spjatá větší míra samostatnosti, ale i kreativita zaměstnanců při řešení nových situací potvrdily, jak velký přínos mohou mít pro firmu. S Dr. Vladimírem Tukou, průkopníkem Brain-Based Coachingu v Čechách a na Slovensku, jsme si povídali o tom, jak mohou aktuální změny ve společnosti podpořit růst firemního prostředí. V čem spočívají...
Published 11/25/20
Zejména v náročných časech je pro manažery důležité si udržet stabilní a funkční týmy. Jak v lidech podpořit zájem, aby podávali co nejlepší výkony, byli kreativní, a přitom naplňovali záměry firmy? Řešení nabízí unikátní model SCARF vycházející z poznatků moderní neurovědy. Jednotlivá písmena v akronymu zastupují základní sociální potřeby, jejichž naplnění je pro motivaci a efektivitu zaměstnanců klíčové. O které potřeby jde a jak model uplatňovat v praxi – to nám přibližuje jediný tuzemský...
Published 11/11/20
Připadá vám chování některých lidí v krizových situacích přehnané? Poslechněte si nový podcast tuzemského průkopníka metody Brain-Based Coaching Dr. Vladimíra Tuky a zjistíte, že může jít o zcela přirozenou reakci mozku na hrozbu. Právě procesy probíhající v mozku jsou zároveň klíčem k lepšímu zvládnutí mimořádných událostí, které přináší současná koronakrize i běžný život. Které návyky si osvojit, jak nepropadat panice a dopřát mozku tolik potřebný pocit jistoty, když změny přichází...
Published 10/27/20
Zkušený kouč Dr. Vladimír Tuka přirovnává ztrátu zaměstnání k úrazu. V našem podcastu zjistíte, že ani zdaleka nejde o příměr tak nadnesený, jak by se mohlo zdát. Mozek totiž v případě ohrožení sociálních potřeb reaguje velmi podobně, jako když si na schodech zvrtnete kotník. Poslechněte si, jak jednotlivé fáze co nejlépe zvládnout a jak díky poznatkům moderní neurovědy překonat náročné období. Zajímavou teorii doplňuje řada užitečných rad včetně slova, která dokáže změnit beznaděj v naději.
Published 10/14/20
Pandemií nového koronaviru ovlivněná situace urychlila dlouhodobý vývoj způsobu vedení lidí. Dosud převažující mechanistický přístup je u řady profesí přežitý. Efektivnější se ukazuje být humánní přístup, který respektuje základní sociální potřeby i procesy probíhající v mozku. V čem spočívá rozdíl a jak si osvojit dovednosti, které pomohou leaderům a jejich týmům splnit cíle a dosáhnout úspěchu? Inspiraci i konkrétní rady přináší první ze série podcastů s Dr. Vladimírem Tukou, MCC majícím...
Published 10/12/20