Episodes
Koniec sezonu ligi, zatem koniec pierwszego sezonu "3 setów". Jest czas na wspomnienia ale i na świętowanie. Ostatni set sezonu w wykonania Andrzeja i Pawła w bardzo luźnej formie i w towarzystwie gości: Karola Kłosa i Wojtka Włodarczyka. O walce Vervy ze Skrą Bełchatów, sytuacji we Włoszech, planach na kolejny sezon a wszystko w towarzystwie brązowego medalu i szampana.
Published 04/28/21
Jak stworzyć z siatkarzy postaci medialne? Czy jest jakiś schemat na przekazywanie złych wieści kibicom? Tajniki marketingu zdradza nam Tomasz Koprowski, czyli Dyrektor ds. Marketingu Skry Bełchatów. Opowiedział o tym, jak działa klub, jak czas pandemii wpłynął na kontakt z kibicami oraz czym jest ekwiwalent reklamowy. W drugim secie rozmowa z Kubą Popiwczakiem. Czy jego drużyna jest gotowa na wygraną z ZAKSĄ? A w pierwszym gdybanie - czy sezon skończy się już za tydzień?
Published 04/14/21
Szybki test na pochodzenie. W ilu procentach Igor Grobelny jest Belgiem, w ilu Polakiem, a w ilu Radomiakiem? Sprawdzają to Andrzej Wrona i Paweł Pyziak. Czy śpiewa oba hymny w czasie spotkań Polska - Belgia i jaką rolę w wychowaniu miała twarda rękę jego ojca - Dariusza Grobelnego? W drugim secie rozmowa z Tomaszem Fornalem w przeddzień meczu przeciwko Vervie Warszawa, a w pierwszym, jak co audycję, podsumowanie wydarzeń ze świata siatkówki.
Published 04/08/21
Co ma wspólnego newonce.camp i nasz gość? Oboje są legendami w Starych Jabłonkach. Michał Kądziola - mistrz Uniwersjady, mistrz świata do lat 19 i 21 oraz mistrz Europy do lat 23 opowiada o tym, jak bardzo różni się siatkówka halowa od plażowej i dlaczego plażówka wyciąga prawdziwe umiejętności. Jak maluje się przyszłość tej dyscypliny w naszym kraju? W drugim secie rozmowa z Asią Wołosz, której drużyna zmierza po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. A na początek tradycyjne podsumowanie...
Published 03/31/21
Skąd wzięły się słynne zakłady o golenie wąsa, na zero i podcinanie nogawek? Waldemar Wspaniały to w świecie polskiej siatkówki żyjąca legenda. Andrzej Wrona i Paweł Pyziak pytają m.in. o to, jak czasy ZAKSY i Resovii przypominają czasy Mostostalu i AZS-u Częstochowa. W drugim secie rozmowa z MVP - Marcinem Januszem, a w pierwszym - tradycyjne podsumowanie ligowych spotkań.
Published 03/25/21
Paweł Halaba znany jest nie tylko, jako znakomity przyjmujący Warty Zawiercie, ale również jako świetny tancerz. Jaki jest zatem jego popisowy taniec? Andrzej i Paweł zapytali o jego wczesną wyprowadzkę z Płocka, brak kontuzji w młodym wieku oraz wyjazd do Niemiec i poprawę mentalu. W drugim secie rozmowa z MVP Pucharu Polski - Kamilem Semeniukiem, a w pierwszym ważne pytanie: czy polska liga może nas w ogóle zaskoczyć?
Published 03/17/21
Swoją profesjonalną siatkarską przygodę zaczynał w czasach przed libero. Robert Szczerbaniuk ma na koncie 27 sezonów i dalej uważa, że spokojnie dałby sobie radę w drugiej lidze. Święta wojna z Częstochowy z ZAKSĄ, reaktywacji AZS-u, wspólny sezon Andrzeja i Roberta w jednym klubie oraz Fistball - tematów nie zabrakło.
Published 03/11/21
Kto ma najlepszy gust muzyczny - Włosi czy Rosjanie? Maciej Muzaj, bohater jednego z głośniejszych transferów w tym sezonie opowiada o kulisach transferu do Perugii i jak wyszło mu ocieplanie wizerunku polskich zawodników. W pierwszym secie Andrzej i Paweł kierują oczy na Ligę Mistrzów, w której ZAKSA ma rozegrać rewanżowy mecz z najlepszym zespołem świata - Cucine Lube Civitanova, dlatego w drugim secie serwujemy rozmowę z Kamilem Semieniukiem - MVP ostatniego meczu i jednym z najlepszych...
Published 03/03/21
Liczby, ratio, statystyka. Co nam to mówi o zawodnikach, meczach i drużynach? Iwo Wagner, długoletni statystyk polskich klubów, wprowadza nas w świat swojej pracy, która daje możliwość znalezienia słabego punktu przeciwnika. Jak swoje zadania łączy z pracą skauta i jakie miał relację ze swoim dziadkiem, legendarnym Hubertem Jerzym Wagnerem. W drugim secie Paweł Pyziak rozmawia z MVP ligi - Karolem Butrynem. A w pierwszym serwujemy porcję newsów z ostatniej kolejki.
Published 03/01/21
Do kogo dzwonisz, gdy chcesz najświeższe info o transferach? Do Wojtka. Przez lata w lidze zdobył sobie reputację najlepiej poinformowanego zawodnika oraz naprawdę solidnego ligowca. W trzecim secie o tym, jak cytował trenerów, słynnym wideo z Pumą oraz o tym, jak rozpoczyna treningi ze swoim synem. W drugim secie Grzegorz Łomacz opowiada, co dzieje się w ZAKSie, a w pierwszym zastanawiamy się, co drużynie Andrzeja nie udało się w Lidze Mistrzów.
Published 02/17/21
Byli siatkarze, siatkarki i trenerzy, więc brakowało tylko jednego - sędziego. Marcin Herbik to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w grze. Na koncie ma mecze PlusLigi, Tauron Ligi oraz mecze na poziomie międzynarodowy. W podcaście 3 Sety z Wroną opowiada Andrzejowi i Pawłowi o tym, dlaczego praca sędziego to zarówno odpowiedzialność, jak i frajda.
Published 02/14/21
Rodzice Wojciecha Włodarczyka widzieli go jako rozgrywającego, ale on tego nie przyjął, dlatego dziś widzimy go na boisku w roli przyjmującego włoskiej drużyny Pallovolo Padova. W trzecim secie opowiada o o tym jak połączył dwie pozycje w różnych klubach oraz jak mu idzie nauka włoskiego. W drugim secie rozmowa z libero Zaksy - Pawłem Zatorskim. W pierwszym secie chłopaki serwują podsumowanie intensywnego tygodnia - Liga Mistrzów, walka o awans do pucharu Polski i o play-offy PlusLigi.
Published 02/02/21
Co wspólnego mają szachy i praca rozgrywającego? W podcaście 3 Sety z Wroną Michal Masny, rozgrywający słowackiej kadry narodowej, opowiada o tym, jak trudną pracę na boisku wykonuje i dlaczego zamienił hokej na siatkę. W drugim secie rozmawiamy z MVP kolejki Wojtkiem Ferensem, a w pierwszym tradycyjnie Andrzej i Paweł serwują podsumowanie siatkarskich newsów.
Published 01/27/21
Jak wygląda związek w profesjonalnej siatkówce, gdy w grę wchodzą kontrakty w innych miastach? Co stoi na pierwszym miejscu? Cele sportowe czy miłość? Martyna Grajber & Jan Nowakowski - najsłynniejsza siatkarska para o wspólnych zajawkach, planach na podróż po świecie i ... kabaret Martyny. Pierwszy set: podsumowanie ostatniego tygodnia PlusLigi. Drugi set: Rozmowa z Rafałem Buszkiem z drużyny Asseco Resovia Rzeszów m.in. o krążących wokół klubu plotkach transferowych.
Published 01/20/21
Jaką przyszłość widzi dla siebie Michał Ruciak? Jako doświadczony siatkarz wie, że w grze liczy się drużyna. Ma na koncie rekord PlusLigi w liczbie rozegranych spotkań, a także mistrzostwo Europy. Co dalej? Kariera trenerska? A może widzi się w innej roli? Wszystko rozegra się w trzecim secie.
Published 01/13/21
Bez noworocznych postanowień, ale z dużą dawką energii Andrzej Wrona i Paweł Pyziak podsumowują okres świąteczno-noworoczny w siatkówce. Głównym gościem programu był Jakub Bednaruk - ikona stylu i rozwiązanych kontraktów, obecnie trener MKS Będzin, znany z zamiłowania do garniturów i golfa, którego chciał połączyć z macierzystą dyscypliną. Ale czy turniej siatkarsko-golfowy miał w ogóle sens?
Published 01/08/21
Kolejny mistrz świata u Andrzeja i Pawła. Jeden z najlepszych libero w historii siatkówki, medialny samograj, czyli Krzysztof Ignaczak już od pierwszego seta podsumowuje z prowadzącymi Ligę Mistrzów, by w trzecim stać się głównym bohaterem. O tym, jak trafił na lewe skrzydło, o presji kibiców, wałbrzyskim Złotym Pociągu oraz worku srebrników od kibiców AZS Częstochowa - tylko w 3 Setach z Wroną.
Published 12/30/20
Role się odwracają, przynajmniej w wypadku Andrzeja. Bo Paweł nadal pyta, ale tym razem Wrona odpowiada. Dlaczego nie został drugim Michealem Phelpsem i jak wyglądały kulisy jego kariery? A do tego podsumowanie 18. kolejki Plus Ligi i rozmowa z MVP kolejki, Marcinem Komendą - zawodnikiem Stali Nysa.
Published 12/30/20
W pierwszym secie podsumowanie Ligi Mistrzów. W drugim - Karol Kłos wyjaśnia, dlaczego postanowił zatrudnić menadżera, a w trzecim gość: Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski, który od 2008 roku gra w drużynie narodowej i dzięki temu jest najbardziej utytułowanym siatkarzem w historii. O późnym starcie w zawodowy sport, początkach w koszykówce i miejscu na wszystkie zdobyte trofea w rozmowie z Andrzejem Wroną i Pawłem Pyziakiem.
Published 12/16/20
Był jeden taki moment, kiedy Jerzy Mielewski nie założył garnituru. Kiedy? Komentator i dziennikarz sportowy w Trzecim Secie opowiada o swojej dziennikarskiej drodze, pierwszej transmisji i co oczywiste, miłości do siatkówki, która trwa już trzy dekady.
Published 12/09/20
Byliście kiedyś w Miliczu? Jeśli nie, to gość 3 Setów z Wroną was zaprosi. Damian Wojtaszek - dumny reprezentant miasta z Dolnego Śląska oraz libero naszej kadry, opowiedział o swoim rodzinnym mieście, lokalnym patriotyźmie, przeprowadzce do Warszawy i dlaczego porzucił karierę miotacza.
Published 12/02/20
Bartosz Bednorz, reprezentant Polski, od niedawna zawodnik klubu Zenit Kazań, opowiedział Andrzejowi Wronie i Pawłowi Pyziakowi o tym, czego nauczyła go gra we Włoszech, czy liga rosyjska to spełnienie jego marzeń i zdradza, który z zawodników - Zaytsev z Modeny czy N’Gapeth z Kazania - bardziej mobilizuje do pracy na treningach.
Published 11/25/20
Kilkanaście lat temu Karol Kłos postawił wszystko na jedną kartę. Siatkówka albo nic. Od samego początku profesjonalnej kariery jest związany z klubem Skra Bełchatów, ale z Andrzejem Wroną zna się jeszcze z czasów warszawskiego klubu KS Metro Warszawa. Nigdy nie miał menadżera, ale ma za to własny podcast i jest entuzjastą motoryzacji - o tym wszystkim opowiedział Pawłowi Pyziakowi i Andrzejowi Wronie w 3 setach.
Published 11/18/20