Episodes
Je to jednoduchý, rychlý a velice chutný dezert. Malé kousky se vám přímo rozplynou v ústech. A jestli náhodou nejste milovníci kokosu, vyzkoušejte, a uvidíte, že změníte názor. Je to vynikající.
Published 11/13/22
Recept Nadi Konvalinkové: Kokosové špalíčky z piškotového těsta. Chyby při pečení lineckého cukroví odhalil Josef Maršálek. Červená řepa pro zdraví, ale barvu na talíři.
Published 11/13/22
Když ji loupeme a krájíme, vypadá celá kuchyň jako při zabíjačce. Červená řepa je poměrně nenápadná plodina, která svou zářivou barvu odhalí až po rozkrojení. V kuchyni by nám ale neměla chybět, protože obsahuje mnoho látek důležitých pro tělo. Navíc některé pokrmy si bez červené řepy neumíme představit – jak by vypadal boršč, kdyby nemohl být temně červený?
Published 11/13/22
K nejčastějším chybám při přípravě jakéhokoliv křehkého těsta, kam patří i linecké těsto, patří míchání těsta s vejci nebo mlékem hned na začátku. Tím dojde k tzv. spaření. To znamená, že těsto bude přepracované. Poznáme to tak, že při vyvalování bude lesklé, a bude se lepit na váleček a trhat.
Published 11/13/22
Zero waste vaření u nás není jen doména několika pražských restaurací. Své o tom ví Pavel Drdel, který se sice vyučil na klasickém české učilišti, ale během svých stáží si už na přelomu milénia vyzkoušel, jak povznést i obyčejnou slupku na součást chutného pokrmu nebo přeměnit zeleninu v dezert.
Published 11/11/22
Tento recept pro nás usmažil podle receptu své maminky porotce soutěže Pochoutkový rok a michelinský šéfkuchař Pavel Pospíšil. Pivo a ušlehaný sníh těsto nadýchnou a udělají vláčnější. Jablečné kroužky se dají jíst teplé i studené. Je to radost v ústech.
Published 11/06/22
Recept Pavla Pospíšila: Jablečné kroužky v pivním těstíčku. Jak udělat dobré pracny podle Josefa Maršálka. Švédský stůl slaví letos 110. narozeniny.
Published 11/06/22
Servírování formou bufetu s několika teplými a studenými pokrmy z různých potravin „na jednom stole“ říkáme u nás nabídkový, bufetový nebo švédský stůl. Ve Švédsku je to smörgåsbord, složenina slov smörgås a bord, sendvič a stůl, a jeho historie je dlouhá.
Published 11/06/22
Jestli se chystáte upéct si krabici voňavých vánočních pracen, potřebujete dobrý recept. Čím více bude v receptu suchých ingrediencí, ať už je to mouka, kakao, jádroviny, ořechy, kokos, tím lépe. Pakliže najdete v receptu podezřele mnoho másla a vajec, raději od takového receptu upusťte.
Published 11/06/22
Známý cukrář Josef Maršálek nám prozradil tajemství nejlepšího čokoládového krému, jehož příprava je velmi jednoduchá. Jedná se o trvanlivou náplň, kterou všichni budou milovat.
Published 10/30/22
Soutěžní recept na sladko: Kunštátský zámecký perník od Marie Šafářové. Nejlepší čokoládový krém podle Josefa Maršálka. Pravidelné podzimní výlovy jihočeských rybníků.
Published 10/30/22
Pravidelné podzimní výlovy jihočeských rybníků jsou tady. Za sebou má už letošní výlov i král rybníků Rožmberk u Třeboně nebo rybník Černiš. To je největší rybník přírodní rezervace Vrbenských rybníků. Obhospodařují jej Společnost Lesy a rybníky města Českých Budějovic s. r. o. a od nynějšího výlovu očekávají zhruba 230 metráků ryb.
Published 10/30/22
Porotu Pochoutkového roku zaujal recept, se kterým se do soutěže přihlásila Marie Šafářová z Poličky na Vysočině. Po uležení je to nesmírně vláčný a chuťově jemný perník plný bohaté náplně. Je to jako svátek v puse, když si dáte kousek.
Published 10/30/22
Už přes 100 let u nás patří Deli k tradičním cukrovinkářským značkám. Dodnes sídlí v Lovosicích stejnojmenná továrna. I její osudy věrně ilustrují dějiny 20. století. A plným právem patří do publikace historika Martina Krska Nejslavnější značky Ústeckého kraje.
Published 10/23/22
Soutěžní recept na sladko: Plněné ořechové trubičky na skle od Vlasty Pospíšilové. Jak správně smažit koblihy poradí Josef Maršálek. Historie sladké tyčinky Deli.
Published 10/23/22
Neznáme jediného člověka na planetě, který by pohrdl správně a dobře usmaženou koblihou. Aby se nám povedly, potřebujeme dobře zpracované řidší těsto a správně zakoulené a nakynuté koblihy.
Published 10/23/22