Episodes
Published 09/17/21
Published 09/03/21
Published 08/13/21
Published 08/06/21
Published 07/30/21
Jak wspinać się na górę relacji? Jak przygotować się do tej podróży i gdzie ją zacząć? Dzielę się konkretnym ćwiczeniem, praktyką życiową, która wspiera budowanie relacji.
Published 06/11/20
Kto ponosi odpowiedzialność za relację? Co oznacza równowaga w relacji? Jak dbasz o swój ogród relacyjny? Jakie zabezpieczasz się przed wpuszczaniem wirusów do Twoich relacji? konkret. konkret. konkret.
Published 06/02/20
Cisza jest narzędziem. Narzędziem komunikacji. Jak praktykować ciszę? Jak budować lepsze relacje i jak lepiej komunikować się dzięki ciszy?
Published 05/29/20
Jak zmieniać automaty odpalane przez mózg? Dlaczego warto się odbodźcować? Jak refleksja może pomóc Ci w nawiązywaniu lepszych relacji?
Published 05/27/20
Czym różni się mózg od umysłu? Co łączy emocje, umysł i relacje? Czym jest trójkąt pomyślności? Jak budować swoją pomyślność?
Published 05/23/20
Jakie relacje budują nasze półkule mózgowe? Jak półkule wpływają na komunikację w relacji? Jak odczytywać komunikaty w relacjach? Jak sobie radzić z trudnymi emocjami?
Published 05/21/20
Gdzie zaczyna się relacja? Jakie są początki bycia w relacji dla nas samych? Czy można zmienić relację do relacji?
Published 05/19/20
Poprzednią część podkastu można podsumować krótko - Biznes, to relacje, a relacje to emocje. W tej części usłyszycie odpowiedź na pytania: Co wnosi opowiadanie historii o dziadku do relacji biznesowej? Skąd wiadomo jakimi wartościami kierują się Twoi klienci? Czego naprawdę boją się menadżerowie zarządzający kejpijajmi i deadlajnami?
Published 12/12/19
Published 12/12/19
Rozmawiam z gościem Agatą Rybarską o tym: Czym jest empatia? I to tak technicznie!? Po co odgadujemy emocje i potrzeby innych ludzi w biznesie? Jakie są mity na temat emocji w biznesie i jak wyglądało wsparcie empatii w procesie fuzji dwóch gigantów rynkowych. Czy w pracy konsultanta biznesowego jest miejsce na empatię? Dlaczego Simon Sinek byłby dumny z ludzi, którzy stosują empatię w biznesie, czyli dlaczego warto zastanowić się, do której ściany przystawić drabinę?
Published 12/10/19
złość, gniew, wściekłość, frustracja, agresja, irytacja, zazdrość, uraza. Pokochać czy znienawidzić? Jak żyć nie będąc wiecznie wkurzonym?
Published 11/20/19
Refleksja, to pierwszy krok do tego, aby pozbyć się automatyzmu w życiu i przestać działać na autopilocie. Zacząć dokonywać zmiany. Refleksja, pozwala zacząć słyszeć siebie i zacząć słyszeć innych. PRAWDZIWIE słyszeć.
Published 07/24/19
Życie według schematów, procedur i odwieczna jazda na autopilocie może nas męczyć, tak samo, jak refleksje, rozkminy i rozmyślania. Jak znaleźć złoty środek? Weź wdech.
Published 07/17/19
O tym, jak mieć emocje w garści i na wyciągnięcie ręki, jak działa mózg wkurzonego człowieka i dlaczego nie warto z nim wtedy ustalać testamentu.
Published 06/27/19
Emocje i czucie są naszymi drogowskazami niezależnie od tego w jakim otoczeniu jesteśmy i mogą pomóc podjąć nam ważne dla nas decyzje również w naszym środowisku zawodowym. Dzisiejszy wątek jest poświęcony uznaniu i ocenie. Chciałabym zachęcić Was, do tego abyście poświęcili chwilę czasu na refleksję, co do tego jak codzienne wspieranie wykonywanych zadań wpływa na osiągnięcie sukcesu. Jak empatia dla siebie może wesprzeć nas w pracy zawodowej.
Published 06/17/19
Sesja empatii - czyli słuchania siebie, tego co jest dla Ciebie ważne i co na daną chwilę jest prawdziwe. Sześć powodów, dla których się na nią warto wybrać zostało wybranych, przybliżyć korzyści z takiej sesji. Bycia wysłuchanym, zrozumianym. Bliżej siebie, Twoich potrzeb i tego co jest dla Ciebie najważniejsze. Zapraszam do słuchania. Ten podcast znajdziesz również na stronie silasluchania.pl
Published 06/13/19
Co robić, kiedy emocja jest jak wielka i ciężka jak kamień? Jak głaz. Czy można towarzyszyć innym trudnych emocjach i jak usłyszeć wtedy siebie? Nie trzeba daleko szukać. Odpowiedź jest w nas.
Published 06/09/19
Co jako Homo sapiens mamy wspólnego z krokodylem? albo z wężem? Czy to krokodyle łzy? Czy może historię z Edenu i uległość pokusie? Jest o wiele prościej niż myślisz.
Published 06/09/19
Brak agresji, granice, szacunek, intencja, powszechność i esencja są moją kwintesencją Porozumienia bez Przemocy (co zrozumiałe) i karate (uwierzycie?).
Published 06/09/19
Czy empatia tylko słucha, czy również mówi? Dlaczego trudno jest słuchać? I jak robić, żeby było słuchać łatwiej?
Published 06/09/19