Episodes
Цим епізодом завершуємо цикл «хтознаяк: під час війни», але ми ще обов'язково почуємося у майбутньому! До речі, про нього. Якщо фраза «жити буду після війни» — це про вас, то ви потрапили за адресою. Цей епізод про теперішнє і майбутнє, а також прив’язаність до минулого та синдром відкладеного життя. Анна Шийчук та Ігор Огданський говорять про: — довготривалий ко(у)пінг — стратегії, які підтримують цінності — планування під час війни на рік, з турботою про себе Подкаст бере участь...
Published 09/28/22
Продовжуємо говорити з Анною Шийчук та Юлією Кушнір про писемні практики. Це додатковий спосіб самодопомоги під час переживання складних почуттів. У другому спецепізоді почуєте: які бувають форми ведення щоденників;чому Аня і Юля створили Mirror Books;про 5 розділів терапевтичного щоденника і чи є у цьому логіка. Знайти mirror books в інстаграм: https://cutt.ly/JVv27iU
Published 09/23/22
У першому спецепізоді «хтознаяк: під час війни» Анна Шийчук та Юлія Кушнір, співавторки проєкту «Mirror Books» говорять про: важливість писемних практик і ефект віддзеркалення;як користуватися щоденниками;про перші щоденники на ключик Ані і Юлі, і чим вони відрізняються від теперішніх.
Published 09/16/22
Під час війни можна помітити зміни в різних сферах життя й інтимне життя — не виключення. Бажання сексу в когось виросло, а в когось зменшилося — це фізіологія стресу. Секс з партнером/кою міг зникнути і через фізичну розлуку, і як наслідок різних видів травматизації. Як бути з цим в парі, де шукати можливості по-новому чути себе і партнера без сорому чи звинувачень? Розмірковують Анна Шийчук та Ігор Огданський. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 08/12/22
Ні, цим епізодом ми не починаємо серію літературних подкастів ;) Просто під час війни наші сім'ї теж переживають значні випробування. Нам або "занадто голосно і неймовірно близько" під одним дахом, або ж непросто через довгу розлуку з коханими чи відхід від звичних ролей у парі. Що допомагає зберегти сім’ї, а що — проживати втрати і трансформації, — розповідають Анна Шийчук та Ігор Огданський. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 07/06/22
Сьогодні — дев'яностий день війни, яка додала чимало викликів в наше життя. Дехто ділиться, що вже не може працювати, займатись спортом чи дбати про родину так, як раніше. Зараз особливо важливо берегти себе і поповнювати внутрішні ресурси. 6 епізод "хтознаяк під час війни" — про те, де брати сили справлятись. І трохи про те, чому сняться кошмари, яка рубрика в Аніному інстаграмі зараз найпопулярніша і якими вправами Ігор вертає собі спокій. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 05/24/22
5 епізод — про парадоксальний підхід до війни. Абсолютне зло спонукає нас плекати в собі внутрішнє світло. Тож, разом з Анною та Ігорем, ми згадаємо казки, які любили в дитинстві: чому вони вчили нас, яку надію давали, який вихід підказували? Шукаємо нові опори і розмірковуємо, чи війна і щастя — взаємовиключні поняття? Подкаст реалізується за підтримки NED
Published 05/17/22
У четвертому епізоді «хтознаяк під час війни» Аня запитала Ігора, навіщо під час воєнного стану вводять сухий закон, яка доза вжитого нормальна, а яка вже небезпечна, а також що робити для профілактики залежності в умовах надзвичайного стресу. Відповіді від психолога, що працює з темою залежності з 2006 року, почуєте в епізоді. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 05/03/22
"Рівень жаху від подій навколо зараз такий великий — що це справді, точно-точно, матиме травмуючий вплив на нас" — чи з'являлись у вас подібні думки? Сьогоднішній епізод допоможе розібратися, де ми дійсно травмуємося, де можемо запобігти травмуванню, а де — травми нема і не треба її там шукати;) Про міцність, яку здобуваємо, коли долаємо травму, посттравматичний стресовий ріст та стратегії зцілення — почуєте від Анни Шийчук та Ігоря Огданського. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 04/27/22
"І навіть якщо я якась дупа, але я на своєму місці — то все файно, головне — виконувати свою функцію", — жартує наш Ігор Огданський. Другий епізод хтознаяк під час війни про те, що кожен з нас робить своє діло, і це важливо. У величезному вирію потреб природнім є бажання допомогти. Але при цьому (ми б хотіли самі і просимо вас, дорогі слухачі) не втрачати себе і пам'ятати про власну цінність. Як? Підказки в епізоді. Подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 04/19/22
Хто такі свої, чужі і наші та навіщо ми взагалі вдаємось до класифікації? Епізод про роз'єднання і об'єднання українців, а також про: — від'ємне співчуття до москалів; — дозвіл собі відрізнятися і дозвіл іншим робити те, що найкраще для них; — космічний кредит довіри поруч з високою пильністю; — суперсилу Гаррі Поттера... Цей подкаст реалізується за підтримки NED.
Published 04/12/22
Читаючи новини про те, що роблять російські окупанти з нашою землею, хочеться кричати, плакати, а іноді просто важко зібратися з думками і не стає сил ні на що. Але ворог цього і хоче — знищити нас в усіх сенсах. Ми не дамо йому це зробити. Щоб підтримати вас ми записуємо продовження подкасту "Хтознаяк". Новий сезон "Під час війни" Анна Шийчук вестиме разом із психологом Ігорем Огданським. Тримаймося, Слава Україні та ЗСУ!
Published 04/09/22
Останній епізод 4го сезону про висновки щодо теми: стосунків дорослих дітей та батьків. Психотерапевтка наголошує на основних правилах, як жити разом і зберегти добрі стосунки. Та про те, чим важлива автономія і як її досягти. Маєте реакцію на почуте, то напишіть комент до подкасту! Нам це важливо, а для вас буде терапевтично.
Published 03/25/21
Сьомий епізод про непросту та суперечливу тему. Як це, коли дитина зріліша та зарадніша, ніж батьки? Наприклад, коли це природньо, у похилому віці батьків, ми опікуємося ними. Або, коли ролі в сім’ї перевернуті, тобто дитина мусить поводитися доросліше, ніж її/його календарний вік. Якщо відчуваєте, що в дитинстві саме ви були старші морально, ніж дорослі в […]
Published 03/18/21
В епізоді про особисті кордони у стосунках дорослих людей з батьками. Психотерапевтка Анна Шийчук розповідає про те, як зрозуміти чиїми цінностями ми живемо. Де мої, а де з родини? Говоримо про фізичну, ментальну і емоційну сепарацію (тобто відділення) від батьків. Чому це необхідно і для чого важливо. А також про те, як витримати, що діти […]
Published 03/11/21
В епізоді психотерапевтка Анна Шийчук розповідає про те, як осмислити біль минулого. Це має назву — інтеграція досвіду. Коли ми говоримо про сум, образу, страх, нерозуміння, сумнів, вину, сором чи інші складні переживання. Саме в цей момент, ми проживаємо почуття та відпускаємо минуле. Маєте реакцію на почуте — напишіть комент до подкасту! Нам це важливо, […]
Published 03/04/21
– «Мама все таки щось тай знає» — батьки як дорослі люди можуть бути достойно компетентні, не за приналежність до віку, а тому, що вони справді є компетентними. Важливо знайти цю експертну тему.– Дитина може бути більш компетентна, навіть будучи молодшою. Важливо навчитися вірити собі.– Кожен прагне отримати своє (повагу і визнання).– Знецінення як форма […]
Published 02/25/21
Третій епізод про здоров’я і пандемію. Наприклад, як домовитися з мамою (або татом), щоб вона сходила до лікаря? І про те, чому так важко знайти спільну мову з батьками, особливо в питаннях здоров’я? COVID-19 вже рік з нами. Ми втратили чутливість до небезпеки. Тривога і страх стали фоном щоденного життя. Як бути? Як це впливає […]
Published 02/18/21
Другий епізод подкасту Анни Шийчук «Хтознаяк» продовжує тему стосунків дорослих дітей та їх батьків. – Злість та роздратованість є абсолютно природніми в таких стосунках. Питання: як з цим бути щодня?– Різниці поколінь важливі! Тому важливо знайти слова для вираження своїх почуттів.– Карантин зробив нас вразливішими, адже ми почали жити надто близько. То як собі зарадити […]
Published 02/11/21
У першому епізоді авторської програми Анни Шийчук “хтознаяк” говоримо: – про дорослих людей і їх природнє прагнення до незалежності; – про потребу в батьках, яка змінюється з часом (від повної опіки та залежності до прийняття недоліків кожного та взаємної любові); – про діалог двох поколінь, коли переговори можливі.
Published 02/04/21
П’ятий епізод програми хтознаяк: під карантином. Говоримо про відновлення тієї хиткої внутрішньої опори, яку ми втратили сьогодні. хтознаяк: під карантином — це авторська програма Анни Шийчук, психологині і психотерапевтки, на Urban Space Radio. Про те, як зрозуміти себе та людей навколо в період світового карантину та пандемії коронавірусу.
Published 03/29/20
П’ятий епізод програми хтознаяк: під карантином. Говоримо про відновлення тієї хиткої внутрішньої опори, яку ми втратили сьогодні. хтознаяк: під карантином — це авторська програма Анни Шийчук, психологині і психотерапевтки, на Urban Space Radio. Про те, як зрозуміти себе та людей навколо в період світового карантину та пандемії коронавірусу.
Published 03/29/20
Четвертий епізод програми хтознаяк: під карантином. Говоримо про безпомічність як обставини, що склалися. Ми не можемо її змінити, але можемо навчитися жити з нею. хтознаяк: під карантином — це авторська програма Анни Шийчук, психологині і психотерапевтки, на Urban Space Radio. Про те, як зрозуміти себе та людей навколо в період світового карантину та пандемії коронавірусу.
Published 03/27/20
Четвертий епізод програми хтознаяк: під карантином. Говоримо про безпомічність як обставини, що склалися. Ми не можемо її змінити, але можемо навчитися жити з нею. хтознаяк: під карантином — це авторська програма Анни Шийчук, психологині і психотерапевтки, на Urban Space Radio. Про те, як зрозуміти себе та людей навколо в період світового карантину та пандемії коронавірусу.
Published 03/27/20